Meble.com.pl - komfort na miarę

Wyspa z otwartymi półkami od strony salonu sprawia, że wnętrze prezentuje się niebanalnie. Fot. Nolte

Aranżacja kuchni. Tak będziemy ją urządzać!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 21 kwi 2016 10:09 (aktualizacja: 21 kwi 2016 11:02)

Przez najbliższe sezony, modny będzie kamień w duecie ze stalą lub drewnem. Dominująca kolorystyka to barwy ziemi, a uroku kuchennej zabudowie dodadzą geometryczne kształty.

Najważniejszym aspektem w kuchni przez najbliższe lata będą materiały. Nie chodzi tu tylko o wybór solidnych tworzyw, ale również takich, które są wizualnie atrakcyjne. Będziemy łączyć materiały takie jak stal, surowe drewno, szkło i kamień. Wszystkie świetnie się komponują, mimo że stal i kamień to tworzywa zimne w wyrazie. W połączeniu z ciepłym drewnem stanowią jednak eleganckie, a jednocześnie przytulne zestawienie. W najbliższych sezonach modne będą także blaty z tych materiałów, zarówno bardzo cienkie, jak i te o grubości nawet ponad 10 cm.

Motyw przewodni w dobieraniu kolorystyki kuchni to dobrze współgrające z modnymi materiałami kolory ziemi. Dominować będą zimne szarości i beże, a także standardowo biel. Ci, którzy wolą odważniejsze połączenia i kontrasty powinni wybrać jeden wyrazisty kolor przewodni, np. bardzo modną, karminową czerwień. Kolor ten może znaleźć się na frontach kuchennych lub zdobić jedną ze ścian o największej powierzchni.

Bardzo ciekawym trendem tego sezonu jest różnorodność kształtów. Asymetryczne rozwiązania, np. półki o różnych kształtach brył, tworzą niepowtarzalny i nowoczesny design, a zarazem są funkcjonalne. 

Przez najbliższe lata modne będą również szafki po sam sufit. Powinny one być funkcjonalne, ale też estetyczne i ciekawe w swej formie. Wysoka zabudowa to dobre rozwiązanie przede wszystkim do małych kuchni. Pozwala bowiem pomieścić wszystkie niezbędne, potrzebne do pracy sprzęty.  

Źródło: Max Kuchnie 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA