Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa, którą wybierzemy z myślą o wszystkich domownikach, powinna być wystarczająco duża, by cała rodzina mogła wspólnie spędzać na niej czas. Fot. Fargotex

Aranżacja salonu. Modne sofy dla rodziny z dziećmi

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 26 paź 2016 09:45 (aktualizacja: 26 paź 2016 10:08)

Mebel, który spędzi wymagania dużej rodziny powinien być wygodny i bezpieczny w użytkowaniu. Nie do przecenienia są także cechy użytkowe takiego mebla.

Sofa, którą wybierzemy z myślą o wszystkich domownikach, powinna być wystarczająco duża, by cała rodzina mogła wspólnie spędzać na niej czas. W tym celu warto rozważyć zakup modelu rozkładanego. Poza dodatkowym miejscem do spania dla gości, zyskamy też przestrzeń, którą w długie zimowe wieczory możemy wykorzystać do zabaw z dziećmi, np. rodzinnych gier planszowych.

Przy wyborze sofy dla rodziny z dziećmi najważniejsza jest jej użyteczność, a to idzie w parze z funkcjonalnością tkaniny. Materiał obiciowy naszej sofy powinien być wykonany z tkaniny wytrzymałej o wysokiej odporności na tarcie. Taka sofa będzie dłużej wyglądała jak nowa. Podczas dziecięcych zabaw na sofie bardzo szybko mogą pojawić się plamy po kredkach i flamastrach. Wystarczy też chwila nieuwagi, by nasze dziecko pochlapało sofę sokiem czy dotknęło palcami zaraz po zjedzeniu czekolady. Takie plamy powstają nagle, a ich usunięcie może być bardzo kłopotliwe. Stres związany z troską o wygląd naszej sofy możemy zminimalizować np. poprzez wybór tkaniny łatwoczyszczącej. Taki materiał posiada powłokę ochronną, która ułatwia utrzymywanie sofy w czystości – plamy schodzą szybciej i potrzebujemy do tego tylko wody i ręcznika papierowego, ewentualnie odrobiny mydła. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA