Meble.com.pl - komfort na miarę

Duży, wygodny puf może służyć także jako mebel do leżenia. Fot. Coast New Zealand

Aranżacja salonu. Postaw na wygodny puf

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 wrz 2016 09:42 (aktualizacja: 20 wrz 2016 10:24)

Wszędzie tam gdzie trudno znaleźć miejsce na fotel czy szezlong dobrym rozwiązaniem może być zakup pufa. Ten niewielki mebel może mieć różne zastosowania, jest lekki i podatny na szybką zmianę aranżacji.

Pufy podobnie jak fotele najczęściej stanowią uzupełnienie zestawów wypoczynkowych. Są jednak znacznie praktycznymi meblami pod względem aranżacyjnym, ponieważ z powodzeniem mogą być traktowane jako element autonomiczny. Puf nie musi mieć takiego samego koloru, wzoru obicia, a nawet linii wzorniczej jak sofa czy fotel. Może być z zupełnie "innej bajki”, co więcej nietypowy wygląd pufa wniesie do wnętrza nieco zabawy.

Bardzo modne są duże kwadratowe pufy, które są traktowane często jako dodatkowy mebel do siedzenia, bądź jako podnóżek lub schowek. W ofercie producentów możemy spotkać pufy z tak zwanym twardym grzbietem, które często przejmują funkcję ławy czy stolika kawowego. Jeżeli rozmiary wnętrza nie ograniczają doboru mebli, możemy zdecydować się na zakup dużego, prostokątnego pufa, który staje się typowym stolikiem. Tego typu pufy mają napiętą powierzchnię, co pozwala na stabilne postawienie naczyń, a dla przezornych tacy lub specjalnej, dedykowanej tego typu meblom twardej nakładki.

Pufy często kryją w sobie również funkcje podręcznego schowka. Zależnie od sytuacji, może służyć również za miejsce na odłożenie gazety czy telewizyjnego pilota, a czasami jako podnóżek, na którym można rozprostować nogi po całym dniu pracy.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA