Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Fabryka Materacy Janpol

Aranżacja sypialni. Sprawdzony sposób na rodzinne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 sie 2016 14:35 (aktualizacja: 09 sie 2016 14:47)

Sypialniane łóżko to szczególne miejsce w każdym rodzinnym domu. Pełni funkcję wypoczynkową i może być przestrzenią dla zabawy rodziców z dziećmi. Czym kierować się, wybierając mebel dla dorosłych, którzy regularnie dzielą go ze swoimi pociechami?Sypialnia rodziców to dla maluchów miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj odpoczywają w trakcie snu wraz z dorosłymi, ale też spędzają z nimi czas w bardziej kreatywny sposób. Wszystkie te czynności łączy jednak najważniejsze: ciepło i poczucie bezpieczeństwa, jakie dają wspólne chwile. Można je jednak jeszcze bardziej uprzyjemnić, zadbawszy uprzednio o odpowiednią funkcjonalność rodzicielskiego łóżka.

Wśród wielu z osób panuje przekonanie, że spanie z kilkuletnimi dziećmi to coś niestosownego. Ba, sporo z nich uważa, że każdy członek rodziny ma własną sferę wypoczynku i relaksu w domu, w którą nikt nie powinien ingerować. Ale nic bardziej mylnego. W wielu kulturach, np.: w Japonii, Ameryce Południowej czy w Afryce, dzieci sypiają z rodzicami. I to jeszcze bardzo długo po okresie niemowlęcym, gdy bliskość z rodzicami w nocy – a szczególnie mamy – jest bardzo istotna w rozwoju dziecka. Potwierdzają to zresztą badania. Wynika z nich, że aż 68% dzieci w wieku do trzech lat śpi regularnie z dorosłymi, 38% w wieku 4-10 lat i ok. 10% 11-13-latków. Widać więc, że małe dzieci uwielbiają spać z rodzicami w jednym łóżku, co jeszcze bardziej przemawia za naturalnością tego zachowania.

Ale łóżko rodziców to nie tylko miejsce odpoczynku. Czasem o wiele wygodniej, zmęczonym całym dniem, jest dorosłym odrobić w nim lekcje z pociechą, porysować lub pograć w jego ulubioną grę planszową niż siedzieć wyprostowanym na krześle przy biurku lub w fotelu. W łóżku można się położyć na boku lub brzuchu, odciążając tym samym kręgosłup. Warto wtedy zwrócić uwagę na wygodę, bo każda z tych czynności wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego podłoża, które nie może być zbyt miękkie. Szczególnie gdy na materacu siedzą dwie lub więcej osób, ważna jest jego stabilność. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA