Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia z barem, otwarta na strefę dzienną. Drewnem wykończono wysoką zabudowę oraz fragment ściany nad blatem. Czarny blat idealnie spina kompozycyjną całość. Projekt: Piotr Stanisz. Fot. Bartosz Jarosz

Bar w kuchni. Usiądź na modnym stołku!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 04 marz 2015 14:57 (aktualizacja: 05 marz 2015 08:41)

Branża wyposażenia wnętrz nieustannie zaskakuje nas pomysłami na modną aranżację mieszkania. Uwadze projektantów nie uszedł i stołek barowy, który stał się przydatnym meblem nie tylko w pubach i kawiarniach, ale także w nowoczesnych kuchniach i jadalniach.

Stołki barowe czyli tzw. hokery to meble bardzo wygodne i eleganckie, a ich obecność zdecydowanie wpływa pozytywnie na wygląd naszej kuchni czy też jadalni. Pomimo, że te wysokie krzesła są przeznaczone do określonego celu (najczęściej służą do siedzenia przy wyspie lub barze) - mogą stać się istotnym element dekoracyjnym naszej przestrzeni mieszkalnej. 

Nowoczesne stołki barowe mogą być obrotowe lub stacjonarne, mogą też posiadać podłokietniki i oparcia, które zapewniają większy komfort podczas siedzenia. Wiele krzeseł barowych wyposażono w dźwignię, za pomocą której można regulować wysokość fotela. Jednak wybór między miękkim i twardym wykończeniem stołka barowego zawsze będzie jednym z głównych dylematów podczas podejmowania decyzji odnośnie jego zakupu. Opcja tapicerowana daje większy komfort podczas siedzenia. Skórzana tapicerka jest trwała i łatwa w utrzymaniu, ale może być dość droga. Oprócz tego krzesła tapicerowane, mogą nie pasować do ogólnej koncepcji wnętrza pokoju. Wtedy lepszym rozwiązaniem wydaje się krzesło z twardym siedzeniem, które przy tak dużym aktualnie wyborze materiałów wykończeniowych, może mieć bardzo elegancki kształt i koloryt.

Zobaczcie kilka naprawdę ciekawych przykładów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA