Meble.com.pl - komfort na miarę

Nieskazitelnie czysta biel jest doskonałym punktem wyjścia dla nowoczesnych projektów. W tej kuchni umieszczono ją na wysokiej zabudowie, wąskiej wyspie oraz frontach dolnych szafek. Blat ociepla nieco chłodne w wyrazie wnętrze. Projekt: Karolina Stanek-Szadujko i Łukasz Szadujko. Fot. Bartosz Jarosz

Biała kuchnia. Dobierz do niej idealny blat

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 27 wrz 2016 14:51 (aktualizacja: 29 wrz 2016 10:19)

Białe kuchnie nie tracą na popularności. Są piękne – eleganckie, nowoczesne – robią wrażenie. Ale jak dobrać blat do białej kuchni? Jaki kolor blatu wybrać?

Blat w kuchni musi być trwały, odporny na wszelkie uszkodzenia, wysoką temperaturę i łatwy w utrzymaniu czystości. Powinien też pasować do całego wnętrza i idealnie z nim współgrać. Wystrój kuchni i blat powinny tworzyć spójną całość. Możemy rozwiązać to na dwa sposoby. Po pierwsze – wybrać blat, który wtopi się w kuchnię, lub – po drugie - wybrać taki, który będzie dobrany na zasadzie kontrastu.

Niezwykle ważny jest styl naszej kuchni – w nowoczesnej kuchni dobrze będą się prezentować blaty z konglomeratu, kamienne i stalowe. Ich błyszczące powierzchnie świetnie podkreśli nowoczesność Twojej kuchni. Zyskasz również optyczne powiększenie. Dobrym, jednak drogim rozwiązaniem są blaty szklane. Blat szklany dobrej jakości niestety trochę kosztuje, przez co nie wszyscy mogą sobie na taki blat pozwolić. Gruby blat z konglomeratu również będzie fajnym rozwiązaniem. Podkreśli nowoczesność i charakter naszej kuchni. Warto wybrać blat z wykończeniem na wysoki połysk – zyskamy w ten sposób oryginalną, spójną całość.

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem będzie blat laminowany. Duży wybór wzorów i kolorów bez problemu pozwoli nam dopasować blat do wystroju kuchni. Do białej kuchni świetnie sprawdzi się blat w kolorze białym, szarym, czarnym – tutaj masz pełną dowolność. Jeżeli lubisz odważne zestawienia możesz wybrać blat w kolorze zielonym, czy czerwonym – wszystko zależy od Twoich upodobań. Przed wyborem, warto zastanowić się jaki efekt finalnie chcemy otrzymać – dlatego warto przeanalizować jakie mamy w kuchni dodatki i jaki kolor najbardziej będzie pasować.

Do białej kuchni świetnie sprawdzi się również blat drewniany. Taka kuchnia naprawdę robi wrażenie – masywny, drewniany blat kontrastuje z białymi meblami jednocześnie je podkreślając. Drewniany blat wniesie do naszej kuchni odrobinę ciepła, która jest niezwykle miła dla oka. Ważne jest, aby blat pasował odcieniem do podłogi lub wykończenia ściany nad blatem.

Jeżeli jesteś właścicielem białej kuchni i właśnie zmagasz się z wyborem blatu, to widzisz jak dużo masz możliwości. Blat możesz wybrać na zasadzie kontrastu lub wpasować go w kolorystykę kuchni. Niezwykle ważne jest, aby kuchnia i blat tworzyły spójną całość.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA