Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Avila" firmy Black Red White. Mimo, że to meblościanka, to w niczym nie przypomina klasycznych modeli sprzed lat. Jest nowoczesna i minimalistyczna. Fot. BRW

Białe meble do salonu - 20 propozycji

  • Autor: kh
  • 18 maj 2014 13:42 (aktualizacja: 19 maj 2014 08:02)

Białe, wykończone najczęsciej na wysoki połysk, lub też odwrotnie - bardzo matowe meble wielu z nas kojarzą się głównie z wnętrzami kuchennymi. Niepotrzebnie, gdyż równie dobrze radzą sobie również w salonie.

Przekonanie o tym, że białe, lub utrzymane w odcieniach bieli meble doskonale pasują przede wszystkim do kuchni. Pozwalają uzykać bowiem wrażenie absolutnej, niczym niezmąconej bieli. A jednak, jak pokazują propozycje polskich producentów mebli, utrzymane w kolorze śniegu meble doskonale radzą sobie również w aranżacjach pokojowych - na przykład w salonie.

Najczęściej biel w zestawach do pokoju dziennego występuje na froncie, lub na wybranych frontach. Na ogół też, kolor ten pozostaje w ciekawym kontraście z wyrazistą barwą korpusu w dekorze drewnopodobnym, lub monochromatycznym. Biel zestawia się więc z brązami, a także wyrazistą czernią, co pogłębia wrażenie czystości i neutralności tej barwy.

Odmiennym, choć równie często stosowanym sposobem na podkreślenie dominującej barwy mebli jest ich odpowiednie oświetlenie. Prroducenci, zwłaszcza brył utrzymanych w stylistyce nowoczesnej i minimalistycznej stawiają na punktowe oświetlenie szklanych półek w witrynach, a także listwowe i taśmowe podświetlenia całych brył.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA