Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble do salonu Bellano to połączenie świeżości w postaci bieli i przeszklonych witryn, podświetlonych ciepłym światłem. Fot. Kler

Białe meble w salonie – szyk i elegancja w czystej postaci

 • Autor: Piotr Sawczuk
 • 04 sie 2014 11:11 (aktualizacja: 06 sie 2014 08:13)

Biały kolor, pomimo modnych wyrazistych barw nowoczesnych wnętrz, wrócił do łask na dobre. Biały salon to idealne rozwiązanie zarówno do nowoczesnego, jak i tradycyjnego pomieszczenia.

W mlecznej tonacji

Biel jest barwą naturalną i ponadczasową. Salon urządzony w bieli daje wiele możliwości aranżacyjnych. Białe meble powiększają optycznie małe wnętrze, a dużemu dodają klasy, szyku. Aby jednak nie przesadzić z bielą, która w nadmiarze może dać niepożądany efekt chłodu, dobrze jest wprowadzić do salonu element delikatnego koloru. W meblach salonowych dobrym przełamaniem bieli są akcenty w postaci przeszklonych szafek, często podświetlanych diodami LED, w różnych kolorach. Z białymi szafkami idealnie komponują się elementy we frontach, w kolorze naturalnego drewna, wyraziste uchwyty.

Pięknym i nadającym charakter salonowi meblem jest też biała sofa. Takie rozwiązanie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, ale jedno jest pewne, że biała sofa wprowadzi do salonu porządek, czystość, nieskazitelność oraz klasę.

 • Kolor doskonałości

  Fot. Agnieszka Pawłowska

  Agnieszka Pawłowska, projektant mebli "Pawłowska Design"

   Biel to neutralność, która świetnie współgra z innymi kolorami z uwagi, iż sama stanowi ich wypadkową, a łącząc ją z innymi kolorami w pomieszczeniu, trudno o pomyłkę. Dlatego też meble w kolorze białym to świetne rozwiązanie dla osób lubiących zmiany, bądź podążających za trendami wnętrzarskimi. Żadna inna barwa nie pozwala na taką dowolność w dokonywaniu zmian w pomieszczeniach jak kolor ścian, czy dodatków, które  pozostaną w harmonii z wcześniej wybraną bielą mebli.

  Biel wpływa również na nasze postrzeganie przestrzeni i światła, pozwala optycznie przesunąć granice i doświetlić pomieszczenie, a same meble wydają się subtelniejsze.

  Sprawia również, iż meble prezentują się bardziej wystawnie, kojarzone są z elegancją i luksusem  oraz z wyższą jakością, co warto podkreślić jest skojarzeniem słusznym. Produkcja mebli białych, zwłaszcza w lakierach o wysokim połysku, należy do bardziej kłopotliwych i kosztowniejszych.

  Wrażenie nieskazitelności i ładu z pewnością uzyskamy decydując się na białą barwę, z nią wnętrza wyglądają na bardziej uporządkowane oraz mimowolnie porządek wymuszają i wbrew pozorom są łatwe do utrzymania w czystości.

  Nie przypadkiem najbardziej popularne style jak skandynawski, prowansalski czy minimalistyczny obfitują w białe meble, czym dowodzą ich ponadczasowości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA