Kolekcja Desert. Fot. Black Red White

Kolekcja Desert. Fot. Black Red White

  • Autor: bm
  • 25 sie 2017 09:09 (aktualizacja: 25 sie 2017 13:42)

Białe meble w salonie - zobacz 15 ponadczasowych aranżacji

Elegancja, wrażenie czystości i przestronności wnętrza, kolorystyczna neutralność umożliwiająca tworzenie kompozycji z przeróżnymi dodatkami - to tylko niektóre zalety białych zestawów meblowych w salonie. Zobacz 15 propozycji kolekcji o prostych, ponadczasowych formach!

Biel wygląda dobrze w niemal każdym wnętrzu, zarówno tym urządzonym w stylu nowoczesnym, jak i utrzymanym w klimacie prowansalskim czy skandynawskim. Białe meble wbrew pozorom nie są trudne do utrzymania w czystości, wręcz przeciwnie - pod tym względem sprawdzają się lepiej niż np. popularne wenge czy ciemne odcienie orzecha lub dębu. Niepodważalną zaletą białych kolekcji jest ich uniwersalność i łatwość łączenia zarówno z ciekawymi kolorami ścian, jak i dodatkami w różnych barwach. Stanowią wtedy dobre tło dla elementów wysuwających się na pierwszy plan.

Producenci często łączą białe fronty mebli z elementami w innych kolorach, np. w kolekcji Attention (Forte) są to wstawki w kolorze drewna przy uchwytach szafek, w zestawie Loft (Szynaka Meble) - kilka półek w kolorze ciemnego drewna. W kolekcji Linate (Meble Wójcik) mamy kontrastowe wnętrza przeszklonych witryn, a w meblach Morano (Szynaka Meble) - niebieskie podświetlenie szafek. Ciekawym urozmaiceniem białych mebli w salonie mogą być uchwyty o nietypowych kształtach lub frezowane listwy uchwytowe, często stosowane są też elementy szklane.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce