Meble.com.pl - komfort na miarę

Narożnik "Barcelona" (Bizzarto) - idealny do przestronnego wnętrza. Fot. Bizzarto

Białe sofy rozjaśnią wnętrze salonu

  • Autor: Beata Michalik
  • 02 lip 2014 15:08 (aktualizacja: 07 lip 2014 07:16)

Kiedy zastanawiamy się nad wyborem odpowiedniej sofy do salonu, zazwyczaj myślimy praktycznie - owszem, w kąciku wypoczynkowym ma być wygodnie i pięknie, ale łatwość utrzymania w porządku i czystości też nie jest bez znaczenia. Z białą sofą - wbrew pozorom - również jest to możliwe.

Bogactwo oferty producentów - nie tylko mebli, ale również nowoczesnych tkanin, skór i ekoskór sprawia, że białe, kremowe czy jasnobeżowe meble wypoczynkowe mogą być równie praktyczne jak te o ciemniejszych barwach. Wystarczy tylko uważnie przeczytać informację o zastosowanych w meblu materiałach. Nowoczesne systemy "easy clean", tkaniny o odpowiednich splotach włókien, specjalne powłoki utrudniające wnikanie np. płynów w tkaninę - wszystko to sprawia, że użytkowanie kanapy staje się łatwe i przyjemne.

Wtedy możemy spokojnie skupić się na kolorze - biel już nie jest przeciwwskazaniem nawet dla rodzin z małymi dziećmi. Można więc w pełni docenić jej zalety. Rozjaśnia wnętrze, dodaje mu świeżości i lekkości, pięknie podkreśla zarówno prostotę formy, jak i wszelkie zaokrąglenia czy ozdobne elementy. Wreszcie - jest neutralna i doskonale pasuje do innych elementów pomieszczenia, niezależnie od ich kolorów i zastosowanych materiałów.

Biel ma ponadto różne "oblicza" i odcienie. Może być czysta i jasna jak śnieg, może być "złamana" i wpadać w krem lub jasny beż. Niektóre odcienie, przy odpowiednim oświetleniu, mogą przybierać barwy delikatnego różu lub fioletu... Jest w czym wybierać!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA