Meble.com.pl - komfort na miarę

"Corano" Bydgoskie Meble. Fot. Bydgoskie Meble

Blask pod telewizorem - podświetlane szafki RTV

  • Autor: kh
  • 15 kwi 2014 13:47 (aktualizacja: 16 kwi 2014 08:13)

Mebel pod telewizor, czyli popularna szafka RTV wcale nie musi być niepozorną podstawą do okazałego sprzętu. Sama z siebie też może błyszczeć. I to jak!

W ciągu kilku ostatnich lat popyt na szafki RTV uległ znacznej redukcji i metamorfozie. Dlaczego? Powód jest bardzo prosty. Po wprowadzeniu na rynek i upowszechnieniu płaskich telewizorów, przystosowane do dużych odbiorników szafki stały się po prostu nieporzebne. Telewizory zawisły na ścianach i stanęły na wąskich komodach, a duże szafki zniknęły z wielu salonów i pokojów dziennych.

Nie oznacza to jednak, że RTV-ałki zniknęły też z polksiego rynku. Co to, to nie. Producenci mebli postanowili zawalczyć o te produkty dostosowując je do nowych potrzeb. Szafki znacznie odchudzono zmniejszając ich głębokość do 30-40 centymetrów, a także w wielu wypadkach dodatkowo obniżono. Zamiast szafek na kasety i płyty pojawiły się w nich specjalne miejsca na sprzęt - odtwarzacze DVD, dekodery, sprzęt grający itp. Ale to nie wszystko. Producenci znacząco zmienili też stylistykę RTV-ałek dostosowując ją do współczesnych wymogów.

Jednym z wprowadzonych elementów są systemy oświetleniowe, dzięki którym "meble pod telewizor" mają szansę lśnić. Taśmy ledowe, świetlne punkty, podświetlone szklane półeczki, listwy tuż pod blatem lub oświetlenie zamontowane z tyłu mebla - różnorodność zastosowanych rozwiązań jest bardzo szeroka. Ich cechą wspólną jest za to nadanie bryłom niepowtarzalnego charakteru, dzięki czemu przestają być jedynie funkcjonalnym, choć niestety nudnym dodatkiem, ale stają sie pełnoprawną częścią aranżacji.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA