Meble.com.pl - komfort na miarę

Świetnym sposobem na ocieplenie i jednocześnie ożywienie białych mebli kuchennych, jest zastosowanie drewnianego blatu. Naturalne drewno łatwo się niszczy, ale można je poddać renowacji, natomiast blaty laminowane z dekorem drewna z powodzeniem mogą służyć wiele lat. Fot. IKEA

Blat kuchenny. Postaw na niezawodne drewno

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 kwi 2015 08:48 (aktualizacja: 29 kwi 2015 08:00)

Drewniane blaty przyciągają wzrok swoim pięknem i naturalnością. Niestety prawdziwe drewno jest drogie, a także trudne do utrzymania w nienagannym wyglądzie. Czy jest więc jakaś alternatywa? Oczywiście!

Najpopularniejszym drewnem do produkcji blatów kuchennych są drewna twarde, takie jak jesion, buk czy dąb. Piękne i naturalne, ale także bardzo kosztowne. Nie tylko w momencie samego zakupu, ale także w codziennym utrzymaniu, bowiem wymagają szczególnej pielęgnacji. Na drewnianym blacie nie można zapomnieć o użyciu deski do krojenia, bowiem każde pociągnięcie nożem pozostawi na nim ślad, który ciężko usunąć lub będzie to całkiem niemożliwe. Na szczęście istnieje alternatywa dla miłośników drewnianych powierzchni. To blaty drewnopodobne, które wykonane z płyty MDF i pokryte odpowiednim laminatem są równie piękne jak ich naturalni poprzednicy, ale znacznie tańsze i bardziej wytrzymałe na zarysowania. 

Od dłuższego czasu szczególną popularnością cieszą się blaty imitujące drewno dębowe, a największą przychylność konsumentów zdobył jak dotąd dekor „Dąb Sonoma”. Pokryta nim płyta ma jasny, blado beżowy kolor, a także wyraziste rysunki, które na długim blacie tworzą ciekawie zagospodarowaną powierzchnię. Szukając blatu imitującego dębowe drewno warto zwrócić uwagę na ofertę firmy Kronopol i blat „Dąb Siena”, który doskonale prezentuje się zarówno w połączeniu z nowoczesnymi powierzchniami, jak również z frontami o tym samym dekorze.

Interesującym blatem odnoszącym się do drewna dębowego jest także nowość z oferty firmy Pfleiderer. „Dąb Lancelot” o przydymionej pomarańczowej barwie ma bardzo wyraźne, nierówne sęki, a także „narysowane” pęknięcia i niedoskonałości jakie niesie ze sobą naturalne drewno. Do złudzenia przypomina prawdziwy dąb dzięki nierównej powierzchni, delikatnie chropowatej, jak nieoheblowana deska. To, co jeszcze nie dawno uważane było za niedoskonałość, dziś nazywamy designem. Natura bowiem trafia w niego doskonale, pozwalając swoją namiastkę przenieść do wnętrza domu. 

Dekory blatów, które imitują drewno doskonale sprawdzają się w aranżacji nowoczesnych kuchni. Jasne i ciepłe blaty o delikatnych się rysunkach słoi będą ocieplały kuchnię, w której zastosowano np. białe fronty w wysokim połysku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA