Meble.com.pl - komfort na miarę

Blat "Unico" firmy Pfleiderer. Fot. Pfleiderer

Blaty do kuchni - z laminatu czy z kompozytu?

  • Autor: Beata Michalik
  • 05 cze 2014 06:15

O ile w przypadku materiałów naturalnych jak kamień czy drewno, paleta wzorów jest dość ograniczona, od powierzchni laminowanych czy wykonanych z kompozytów wymagamy zazwyczaj czegoś więcej.

Nie zaskakuje blat, który do złudzenia przypomina marmur, beton czy stal, wiadomo też, że do wyboru mamy nieograniczony wręcz pakiet opcji kolorystycznych.

Jednym z głównym trendów na bieżący i nadchodzący sezon jest odwzorowywanie różnych rodzajów kamienia. W ofercie Pfleiderer uwagę zwraca między innymi blat „Veneziano”, który do złudzenia przypomina zielony marmur, z wyrazistym żyłkowaniem. Podobnie uniwersalny, chociaż nieco bardziej dyskretny charakter ma blat „Marmur nero”, o czarnej, błyszczącej powierzchni, pełnej drobnych, nieregularnie rozmieszczonych plamek. Ten produkt z kolei doskonale wpasuje się w kuchnię z białymi frontami, a jeśli płaszczyzna blatu będzie duża, jednolita, pozbawiona łączeń zakłócających jego gładką powierzchnię, z powodzeniem uzyskamy efekt kuchni – laboratorium

O tym, że blat tworzący jednolitą powierzchnię, jest obecnie poszukiwanym przez klientów rozwiązaniem, mówi również firma DuPont. Ważne jest, by kontakty, płyty grzewcze tworzyły jedną powierzchnię z blatem, by nie było łączeń, w których może osadzać się brud, a także tworzyły całość ze zlewem.

W ofercie firmy Egger przykuwa uwagę „F105 Marmur Torano”, który doskonale pasuje do kuchni utrzymanej w palecie szarości. Z kolei blat „Vulcano” w odcieniu brązu wprowadza do kuchni charakterystyczny efekt "used look".

Zupełnie inne klimaty wprowadzają do kuchni powierzchnie przypominające do złudzenia drewno czy piasek, jeszcze inne – minerały kojarzące się ze stylem glamour. Oryginalnym rozwiązaniem będzie na pewno blat „Golden Rock” firmy Pfleiderer – kolejny przykład odwzorowania naturalnego, tym razem wyjątkowo ekskluzywnego materiału – tzw. starego złota. Złocisty kolor blatu zyskuje dzięki wykorzystaniu w nim efektu masy perłowej oraz motywu mozaiki. Wzmacnia go też nowa struktura HS – wysoki połysk z podwyższonymi parametrami wytrzymałościowymi.
Z kolei blaty z oferty firmy Egger - „F214 ST10 Łupek Peacock” czy „F276 ST9 Arkosa piaskowa” - to przykłady bardzo autentycznych w wyrazie, naturalnych struktur, które wprowadzają do kuchni klimat nieco surowy i szorstki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA