Meble.com.pl - komfort na miarę

Cargo "Fly Moon" z oferty TCo. to mechanizm do szafki narożnej z 2 półkami. Po otwarciu frontu półki można łatwo wysunąć, także pojedynczo. Fot. TCo.

Cargo do szafek narożnych - zaskakująca wygoda w kuchni

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 maj 2014 13:16 (aktualizacja: 13 maj 2014 07:53)

Narożne szafki kuchenne są zazwyczaj pojemne i głębokie, lecz ich przestrzeń jest wyjątkowo niewygodna w użytkowaniu. Wymaga więc odpowiedniego zagospodarowania. Pomagają w tym systemy koszy oraz półek wysuwnych na opatentowanych mechanizmach.

Zagospodarowanie szafek narożnych oraz tych ze ślepą ścianką nie jest łatwe. Jednak nie musimy się już martwić, że będziemy musieli "nurkować" na drugi koniec szafki po talerz czy garnek, bo cargo zapewnia nam wygodny dostęp do każdego jej zakamarka. Oferta koszy i cargo do stref narożnych jest na tyle zróżnicowana, że możemy je z powodzeniem stosować zarówno w górnej, jak i dolnej strefie zabudowy kuchennej

Dla przykładu na rynku dostępne są kosze, które wysuwa się jeden za drugim lub półki o specjalnie wyprofilowanym kształcie, które wysuwają się osobno na zewnątrz szafki. W przypadku narożników pod kątem prostym wygodne jest natomiast zastosowanie kosza 3/4.

Innym ciekawym rozwiązaniem przeznaczonym do szafki narożnej z frontem na zawiasach są modele, które po otwarciu drzwiczek chwyta się za uchwyt ramy i jednym ruchem wyciąga się przednie kosze, odchylając je w bok. W tym samym czasie tylne kosze przesuwają się na miejsce przednich.

Innowacją jest możliwość wysunięcia tylnych koszy na zewnątrz szafki na niezależnych prowadnicach z hamulcem. Komfort uży użytkowania zapewniają także inne mechanizmy, tj. amortyzator, pozwalający na miękkie i bezszelestne zamykanie drzwi, bądź mechanizmy, dzięki którym kosz na prowadnicy pełnego wysuwu może być wysuwany poza korpus szafki.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA