Praktyczne cargo pozwala stworzyć w kuchni funkcjonalną i wygodną spiżarnię. Fot. Rejs

Praktyczne cargo pozwala stworzyć w kuchni funkcjonalną i wygodną spiżarnię. Fot. Rejs

  • Autor: mg
  • 21 marz 2018 07:19 (aktualizacja: 21 marz 2018 13:24)

Cargo wysokie - jak zorganizować spiżarnię w kuchni?

Nawet w najmniejszej kuchni można urządzić wygodną spiżarnię. Wystarczy wygospodarować trochę miejsca – choć jedną szafkę i wyposażyć ją w praktyczne cargo wysokie.

Czytaj też: Jak zachować porządek w szufladzie?

Pojemna i dobrze zorganizowana spiżarnia to marzenie wielu z nas. Kto choć raz, przeszukując kuchenne, zazwyczaj przepełnione szafki, nie marzył o miejscu, do którego można szybko schować (a co ważniejsze – później równie szybko w nim znaleźć) wszystkie kuchenne produkty? Miejscu, które pomieści żywność, drobne akcesoria, całkiem spore naczynia, a nawet drobny sprzęt agd.

Stworzenie komfortowej strefy przechowywania wcale nie wymaga oddzielnego, przestronnego pomieszczenia. Wystarczy jedna duża szafka, by skryć cały kuchenny rozgardiasz. O ile oczywiście wpierw dobrze ją zagospodarujemy. Pomocne w tym zadaniu są carga wysokie – pojemne, ażurowe kosze zamocowane na wytrzymałym stelażu. Wystarczy lekki ruch, by całą zawartość wysunąć z szafki, tak by mieć niczym nieutrudniony dostęp do przechowywanych produktów.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów carg wysokich – wysuwane, obrotowe i w wersji front. Występują one w opcji z dnem drucianym lub pełnym. Wykorzystują prowadnice pełnego wysuwu z miękkim dociągiem, mają regulowane fronty, a duży udźwig pozwala przechowywać w nich nawet ciężkie przedmioty. Niewątpliwą zaletą carg wysokich jest również dostępność w kilku szerokościach.

Możliwość mocowania koszy na wybranej wysokości pozwala użytkownikowi skonfigurować carga zgodnie z własnymi potrzebami – tak by pomieścić i wysokie butelki, i niewielkie słoiczki, a przy tym nie zmarnować cennej powierzchni. W zaawansowanych technologicznie rozwiązaniach stosowane jest nawet elektryczne wspomaganie otwierania.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce