Kuchnia z elementami stylu glamour. Fot. Agata

Kuchnia z elementami stylu glamour. Fot. Agata

  • Autor: bm
  • 19 lis 2017 21:37 (aktualizacja: 20 lis 2017 11:28)

Ciepłe drewno, chłodna czerń - kolorystyczne duety w meblach

Czarne elementy doskonale podkreślają jasne odcienie drewna, dodają odrobinę ekstrawagancji klasycznym zestawieniom. Szczególnie dobrze prezentują się w wysokim połysku, ale matowa czerń też wygląda efektownie. Zobacz przykładowe zestawienia drewna i czerni w meblach!

Czerń należy do kolorów, które nie są zbyt chętnie wykorzystywane we wnętrzach, uważana jest bowiem za dosyć trudny element, wprowadzający nieco mroczny klimat, niełatwy do utrzymania w nieskazitelnej czystości. Na czarnych, połyskujących frontach kuchennych wyraźnie odznaczają się odciski palców, czarne elementy zmieniają swój odcień w zależności od kąta padania światła... Łatwo jednak kontrowersyjne cechy czerni przekuć w zalety - jest bez wątpienia elegancka, nowoczesna i wyrazista. W połączeniu z odcieniami naturalnego drewna, szczególnie tego jasnego, rozkwita. Podkreśla ciepło kolorów drewna, sprawia, że nudna czasem klasyka nabiera wyrazu i staje się bardziej wyrafinowana. 

Kolorystyczne duety drewna i czerni bardzo dobrze prezentują się zarówno w salonie czy jadalni, jak i w kuchni. Warto jednak zadbać o odpowiednie proporcje obu barw - nadmiar jednej z nich może przytłoczyć urok tej drugiej - łatwo więc nie będzie, ale przy odrobinie wyczucia można stworzyć naprawdę efektowne wnętrze!


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce