Meble.com.pl - komfort na miarę

"Knapp" Stella. Fot. Stella

Co jeśli nie nogi - 20 krzeseł na płozach

  • Autor: kh
  • 28 marz 2014 14:18

Czy krzesła koniecznie muszą stać na czterech nogach? Absolutnie nie. Równie dobrze (a niekiedy nawet lepiej) egzamin zdają te osadzone na płozach.

Krzesła na płozach, jeszcze jakiś czas temu kojarzone wyłącznie z salami konferencjalnymi, aulami, gabinetami oraz poczekalniami w różnego rodzaju przestrzeniach publicznych, zyskują coraz więcej zwolenników i powoli pozbywają się łatki mebla "niedomowego". Dlaczego? Otóż coraz więcej osób przekonuje się do niewątpliwych zalet tego rodzaju krzeseł. Są one wyjątkowo praktyczne i wygodne. Stabilnie osadzone na płozach gwarantują wytrzymałość. Nawet małe dziecko będzie miało problem z przewróceniem takiego modelu. Trudno się więc dziwić, że producenci krzeseł i foteli systematycznie rozszerzają swoje oferty krzeseł pozbawionych tradycyjnych nóg.

W zdecydowanej większości dostępne obecnie na rynku krzesła na płozach utrzymane są w na wskroś nowoczesnej stylistyce. Surowe formy i ascetyczne linie podkreślane są dodatkowo metalowymi płozami, które najczęściej zresztą wykończone są na wysoki połysk (wykończenie satynowe jest spotykane znacznie rzadziej). W niektórych modelach płozy płynnie przechodzą w podłokietniki, co sprawia, że linia mebla jest jeszcze oszczędniejsza. Nie zmienia to faktu, że w sklepach konsumenci znaleźć mogą również krzesła o znacznie bardziej tradycyjnej, klasycznej stylistyce, w których nogi zastąpiono płozami drewnianymi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA