Meble.com.pl - komfort na miarę

"Le Parc" firmy Minotti. Fot. Minotti

Co trzy nogi – to nie jedna, dwie czy cztery...

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 02 kwi 2014 12:14 (aktualizacja: 04 kwi 2014 08:16)

Trójnogie stoliki to meble pełne wdzięku, wyróżniające się lekkością formy. Pasują do wnętrz zarówno nowoczesnych – minimalistycznych, jak też klasycznych – w stylu retro, a nawet rustykalnym.

Każdy, kto przyjrzy się stolikom na trzech nogach, szybko dojdzie do wniosku, że nie potrzebne są im „czwarte nogi”. Nawet jeśli meble wydają się niestabilne – to tylko pozory. Delikatność kształtu, czy „ryzykowne” rozstawienie nóg mają tylko wywoływać odpowiednie wrażenie. Praktyczny wymiar stolików pozostaje bez zarzutu. 

Warto zwrócić uwagę na pomysłowe, zróżnicowane sposoby rozmieszczania nóg pod blatami. To w połączeniu z ich kształtami decyduje o wizualnym efekcie we wnętrzu. Pod tym względem wyróżnia się stolik „Groove Tavolo” firmy Porada, którego konstrukcja podblatowa to przede wszystkim efektowny supeł. Na przeciwległym biegunie znajduje się np. stolik „Float” firmy Bruehl, wyposażony w smukłe, cieniutkie nóżki. Czasem projekt stolikowych nóg jest tak atrakcyjny, że warto go wyeksponować, chociażby zestawiając je ze szklanym, przezroczystym blatem, czego przykładem może być model „Isis” firmy Leolux.

Nawet w trójnogich stolikach pierwsze skrzypce gra blat. Najczęściej ma kształt kolisty lub owalny, naprawdę rzadko w tego typu projektach pojawiają się „ostre kąty”. Blat może być jednolity, albo o strukturze drewna, błyszczący bądź matowy, a nawet grawerowany (np. „Float” firmy Bruehl, oferta Dado Design – wykonany z innowacyjnego materiału „Corian DuPont”).

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA