Meble.com.pl - komfort na miarę

Sofa "Elements" marki New Look. Fot. New Look

Co zamiast pikowania - kanapy prążkowane

  • Autor: kh
  • 10 kwi 2014 11:38 (aktualizacja: 11 kwi 2014 08:05)

Podłużne, karbowane poduchy na siedziskach i oparciach kanap i narożników mają wielką moc. Nie tylko kompletnie zmieniają charakter mebla, ale również czynią go zdecydowanie bardziej wygodnym.

Co zrobić, by odmienić stosunkowo prostą formę narożnika czy kanapy? No cóż metod dekorowania jest całkiem sporo - pikowanie, ozdobne przeszycia, gra kolorami i fakturami zastosowanych w tapicerce tkanin. Ale jest jeszcze jedna metoda, która oprócz dekoracji ma jeszcze jedną zaletę - czyni mebel wyjątkowo komfortowym i wygodnym (pozwala m.in. na przyjęcie jeszcze bardziej anatomicznej, a przez to również komfortowej pozycji ciała).

Mowa o zastosowaniu podłużnie karbowanych poduszek na siedzisku i opcjonalnie również na oparciu mebla. Pozwala to na nadanie bryle zdecydowanie lżejszego, oryginalnego i bardziej finezyjnego wyrazu. Powtórzone karbowania sprawiają wrażenie jakby mebel płynął. Zwłaszcza, że w większości wypadków kontrastują ze stosunkowo masywną, najczęściej utrzymaną w innym kolorze oskrzynią. 

Karbowania w meblach wypoczynkowych stosowane są między innymi przez takie firmy i marki jak: New Look, Meble Gawin, Wersal, Benix czy Presmebel.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA