Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble „Young Users by VOX” dają wyjątkowe możliwości indywidualizacji dzięki wymiennym metalowym nakładkom na frontach. Dostępne są w kilkunastu kolorach, z nadrukami lub akcesoriami służącymi do zabawy i nauki – gry w darta, warcaby, nauki alfabetu, plan lekcji (i szereg innych). System Deco Magnesów pozwala na swobodne zmiany dekoracji. Fot. VOX

Coś na front dla dziecka - akcesoria do pokoju malucha

  • Autor: kh
  • 28 kwi 2014 09:50

Meblowe fronty można dostosować do potrzeb i oczekiwań młodych użytkowników na wiele sposobów. Grać można kolorem i rysunkiem dekoru lub zdobieniami takimi jak frezy. Wiele możliwości kryje się również w ofercie uchwytów i akcesoriów.

Design frontów meblowych – ich kształt, kolor, rysunek dekoru... jest jedną z najsilniejszych determinant charakteru całej meblowej kolekcji. Trudno się temu dziwić, wszak to właśnie fronty najbardziej rzucają się w oczy użytkownikom, to one są najbardziej widoczne. Doskonale zdają sobie z tego sprawę producenci mebli dziecięcych i młodzieżowych, którzy projektując kolekcje skierowanych do maluchów i uczniów często stawiają na odpowiednią modyfikację właśnie tych elementów mebli.

Podstawowym narzędziem w rękach producentów mebli jest wybarwienie frontów. Zdecydowana większość proponowanych obecnie kolekcji dla najmłodszych utrzymana jest w delikatnej, nienarzucającej się kolorystyce. Biele, beże i kremy przełamane są niekiedy pastelami występującymi w uchwytach, listwach i wieńcach. Niekiedy producenci decydują się na wprowadzenie dekorów drewnopodobnych, ale niemal zawsze utrzymane są one w jasnych odcieniach. Zupełnie inne barwy noszą natomiast meble dla starszych uczniów i nastolatków. Choć i tu korpusy mebli na ogół utrzymane są w kolorach uniwersalnych, to fronty wręcz przeciwnie. Wprowadzona za ich pomocą mocna barwa całkowicie zmienia wydźwięk kolekcji. I to nawet wówczas gdy zastosowana jest jedynie na wybranych frontach np. niektórych szafek i szuflad. Wśród wykorzystywanych kolorów znajdują się wszelkie odcienie soczystych zieleni, pomarańczy, żółci, fioletów, błękitów i wszystkich innych kolorów tęczy.

Kolor to jednak dopiero początek zabawy. Producenci coraz odważniej sięgają do coraz bogatszej palety akcesoriów meblowych. Tablice – korkowe i te służące do rysowania kredą pojawiają się na frontach szaf i małych szafek, podobnie zresztą jak frezy, naklejki i grafiki. W niektórych przypadkach są one jedynie opcjonalnym dodatkiem, który można zamontować na właściwym froncie mebla i w dowolnym momencie bez problemu usunąć. Dzięki takiemu zabiegowi kolekcja ma szansę "rosnąć z dzieckiem" i dostosowywać się do jego potrzeb i zmieniających się gustów. Rosnącą popularnością cieszą się również dedykowane do dzieci i nastolatków zawieszki pozwalające na powieszenie ubrań, lub drobiazgów takich jak biżuteria, czy gadżety.
Odrębną kategorię stwarzającą wiele możliwości są uchwyty. Te dedykowane dla dzieci i młodzieży różnią się od "dorosłych" produktów kolorem i kształtem. Nie brakuje wśród nich wykonanych z tworzywa (również miękkiego) zabawnych zwierzątek i postaci z bajek, ani dużych kształtow geometrycznych jak krzyżyki, kwadraty i koła.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA