Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia Nero to nowoczesna forma, wysokiej klasy materiały oraz czyste zestawienie kolorów. Fot. Vigo

Czarno-biała kuchnia. Inspiracje na modne meble

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 12 marz 2017 07:32 (aktualizacja: 12 marz 2017 17:05)

Biel i czerń, mają ze sobą wiele wspólnego. Obie barwy są bardzo charakterystyczne i doskonale prezentują się w nowoczesnym i uporządkowanym wnętrzu kuchennym.

Połączenie czerni i bieli doskonale sprawdza się w kuchni. Meble prezentują się elegancko, stylowo i stanowią dekoracyjne tło dla otwartej strefy dziennej. Biało-czarne odcienie odpowiednio dobrane, sprawią, że kuchnia będzie większa, niż się wydaje. 

W czarno białej aranżacji wnętrz bardzo ważne jest umiejętne zestawienie proporcji koloru. Jeśli wnętrze jest małe lepiej wybierać biel, jako podstawę całej aranżacji. Jasne barwy dodadzą mu lekkości i świeżości, ale też optycznie powiększą przestrzeń. Czarny zastosowujcie jedynie w dodatkach lub pod postacią blatu. Przewaga czerni w niewielkiej kuchni, może przytłoczyć pomieszczenie i sprawić, że będzie wyglądało na zbyt ciemnie i ponure.

Rozwiązania, które możemy stosować w czarno białej kuchni mogą być jednak różnorodne. Obserwujemy jednak odejście od tradycyjnych ciągów kompozycyjnych, na które składają się szafki wiszące i dolne. Zastąpiły je przede wszystkim szafy, tworzące wysoką zabudowę, wyposażone w drzwi przesuwne oszklone. Charakterystycznym znakiem biało-czarnych kuchni są też wyspy lub półwyspy, których dolna sfera nierzadko przeznaczona jest na szafki. Otwarte na salon wnętrze prezentuje się bardzo stylowo i pięknie podkreśla nowoczesną aranżację wnętrza.  

Jeżeli szukasz pomysłów na urządzenie biało-czarnej nowoczesnej kuchni, skorzystaj z poniższych propozycji, na pewno się nie zawiedziesz.

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA