Meble.com.pl - komfort na miarę

Łózko w kształcie hamburgera, zaprojektowane przez Kaylę Kromer Fot. Neil Miller

Czy to jeszcze meble? Funkcjonalne cudaki

  • Autor: Piotr Sawczuk
  • 05 sie 2014 12:34 (aktualizacja: 07 sie 2014 08:18)

Do tej pory hamburger mógł kojarzyć się wyłącznie z jedzeniem. Otóż może być także bardzo wygodnym łóżkiem. Muffinka i tabliczka czekolady posłużą za wygodne siedzisko, a zjeść można na dachu Fiata 500.

Powtarzając za słownikiem, "mebel – sprzęt użytkowy przeznaczony do wyposażenia wnętrz mieszkalnych i publicznych. W odróżnieniu od stałych elementów wyposażenia wnętrz (schody, boazeria), meble są ruchomościami. Oprócz cech użytkowych, meble posiadają też walory dekoracyjne, reprezentacyjne." Definicja słownikowa, jak zwykle, brzmi bardzo poważnie. Do opisania niektórych mebli, słowo "poważnie", jednak nie pasuje. Dowodem na to jest poczucie humoru, które zainspirowało i towarzyszyło projektantom, przy tworzeniu mebli o niecodziennym wyglądzie.

Nieszablonowe i praktyczne

Śmieszne, zabawne, humorystyczne meble zwrócą na siebie uwagę, przykują wzrok i rozbawią niejednego ponuraka. Projektanci mebli, szukając nowych kierunków, potrafią nadać figlarnych kształtów każdej formie użytkowej. Takie meble przeznaczone są dla osób z poczuciem humoru, lubiących niekonwencjonalne, a nawet awangardowe pomysły. Mimo swych dziwnych kształtów, wykonane są zazwyczaj z dobrego materiału, tak by prócz swej urody, mogły służyć jako meble codziennego użytku dla dzieci, oraz dorosłych klientów. 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA