Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Azteca firmy Black Red White. Fot. Black Red White

Czym się kierować przy wyborze stolika kawowego - kilka praktycznych rad

  • Autor: mg
  • 25 wrz 2017 14:02 (aktualizacja: 26 wrz 2017 14:57)

Mały lub duży, drewniany lub z tworzywa sztucznego, klasyczny lub nowoczesny – wybór stolika kawowego, choć z pozoru jest kwestią prostą, może sprawić nie lada problem. Przed zakupem warto więc gruntownie się zastanowić, który mebel będzie pasował zarówno do stylistyki pomieszczenia, jak i naszych potrzeb oraz przyzwyczajeń.

Jak można oświetlić meble? Zobacz inspirujące pomysły

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru stolika kawowego, jest jego rozmiar. W przestronnych pomieszczeniach, wyposażonych w pokaźną sofę czy narożnik, warto postawić na mebel z dużym blatem. Dzięki temu osoby siedzące wokół niego będą miały wystarczająco dużo miejsca na wygodne postawienie filiżanki czy talerzyka, a sam stolik nie „zgubi się” wśród innych mebli. Małe wnętrza wymagają z kolei kompaktowych rozwiązań, dlatego też w niedużym salonie najlepiej sprawdzi się stolik w wersji mini. W przypadku małych pomieszczeń dobrym pomysłem jest również wybór kompletu złożonego z dwóch stolików, zróżnicowanych pod względem wielkości i wysokości. 

Drugi punkt na drodze do znalezienia idealnego stolika kawowego to określenie swoich potrzeb i przyzwyczajeń. Wiadomo przecież, że mebel ten służy nie tylko do odstawienia filiżanki z kawą czy herbatą. Często leżą na nim ulubione gazety i piloty do telewizora czy zestawu stereo. Odkładamy tam również telefon lub czytaną właśnie książkę. Aby na stoliku wygodnie pomieścić wszystkie drobiazgi, warto wybrać model z dodatkową półką, ukrytą pod właściwym blatem. Ciekawym pomysłem jest również mebel z ukrytymi wewnątrz szufladkami. Dzięki nim wszystkie potrzebne rzeczy będą zawsze pod ręką, a zarazem pozostaną ukryte przed wzrokiem niespodziewanych gości.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA