Meble.com.pl - komfort na miarę

W takim pokoiku nasza pociecha poczuje się jak mała księżniczka. Kolekcja "Diletta". Fot. Spar

Dekoracje i meble do pokoju dziecka, które pobudzą wyobraźnię

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 29 wrz 2014 09:16 (aktualizacja: 30 wrz 2014 09:11)

Urządzając pokój dziecka warto jest umieścić w nim tyle interesujących rzeczy, aby mogło ono codziennie odkrywać coś nowego. Dzięki temu dziecko nie będzie się nudzić we własnym pokoju.

Design dotarł także do dziecięcych pokoi i dzięki temu możemy zaproponować własnym dzieciom nie tylko ładne, ale i bardzo kreatywne meble oraz dekoracje. Przedmioty, które pobudzają wyobraźnię dzieci są nie tylko praktyczne, ale i bardzo pożądane przez współczesnych rodziców. Rodzice szukają dziś sposobów na odciągnięcie dzieci od komputerów, tabletów i innych urządzeń multimedialnych, które całkowicie pochłaniają dziecięcą uwagę. Urządzenie pokoju dziecka w taki sposób, aby zachęcał on do zabawy manualnej jest strzałem w dziesiątkę.

Jeśli dziecko ma w sobie wiele energii, ciekawym pomysłem będzie umożliwienie mu wspinania się po ścianach własnego pokoju. Można zamontować konstrukcję wspinaczkową na ścianie, kupić wysokie łóżko z antresolą czy też zamontować do sufitu specjalne sznurki, na których dziecko będzie mogło się podciągać. 

Dla maluchów świetną zabawą będzie łóżko ze zjeżdżalnią czy też kartonowe zabawki, które przypominają samochody, samoloty czy domki. Wystarczy do nich wejść, uruchomić wyobraźnię i już...znajdujemy się wewnątrz auta na torze wyścigowym.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA