Meble.com.pl - komfort na miarę

Zagłówek poszyty materiałem z znanym wzorem fińskiej marki Marimekko. Fot. Made for bed

Designerskie zagłówki - nadaj sypialni niepowtarzalny styl

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 maj 2014 15:35 (aktualizacja: 08 maj 2014 08:20)

Zagłówek łóżka to element nie tylko przydatny, ale także wiele mówiący o stylu sypialni. W zależności od modelu ramy łóżka do wyboru są zagłówki o nowoczesnym wyglądzie, jak i te bardziej klasyczne.

Zagłówek, aby dobrze wyglądał powinien delikatnie wystawać poza szerokość materaca. W gotowych łóżkach kończy się on najczęściej razem z szerokością ramy. Nie jest to jednak żelazna zasada i nie jest powiedziane, że zagłówki węższe będą wyglądać źle. Wręcz przeciwnie, bowiem zagłówek wąski i wysoki jest ciekawym elektem wyposażenia sypialni i z pewnością będzie przykuwał uwagę.

Decydując się na wybór zagłówka stajemy nie raz przed decyzją zakupu nowego łóżka. Oczywiście można także wykonać zagłówek na własną rękę bądź kupić elementy, które go stworzą. Jeśli marzy nam się zagłówek z kutego żelaza lub z litego drewna to raczej będzie się to wiązało z zakupem ramy łóżka. Jednak pikowane zagłówki lub tradycyjnie poszyte tkaniną można z powodzeniem zamówić. Tego rodzaju element meblowy wykonuje firma Made for Bed, w ofercie której znajdują się moduły, które łącząc ze sobą tworzą designerskie zagłówki, idealne do dekoracji sypialni. Dzięki szerokiej gamie materiałów klienci mają możliwość zamówienia zagłówka w jednolitej kolorystyce bądź stworzyć patchwork.

Marzenia o materiałowym zagłówku można z powodzeniem zrealizować za pomocą pełnowymiarowego łóżka. Na rynku znajduje się wiele modeli, których zagłówki są pikowane zarówno guzikami, jak i w formie pasów czy geometrycznych wzorów. Ciekawym przykładem jest model „Fado” z kolekcji Mebli Wajnert. Na drewnianym wezgłowiu umieszczono pikowane poziomo zagłówki, które delikatnie wychodzą poza obręb drewna. Jest to nowoczesna stylistyka, a materiałowe elementy zagłówka, które można zdjąć, pozwalają na zmianę charakteru sypialni w dowolnym momencie.

Równie ciekawym, co praktycznym rozwiązaniem jest zagłówek łóżka „Mandal” firmy IKEA. Poziomo ułożone deseczki z niewielkimi szczelinami pozwalają na wtykanie półek pomiędzy szczebelki. Dzięki temu łatwo stworzyć małe półeczki, które z powodzeniem mogą zastąpić nocną szafkę. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA