Meble.com.pl - komfort na miarę

"Prima" Komplet Puls. Fot. Komplet Plus

"DL" - prosty sposób na połączenie łóżka i sofy

  • Autor: kh
  • 16 kwi 2014 10:55 (aktualizacja: 18 kwi 2014 08:48)

Sofy z funkcją spania typu „DL” to, obok narożników jedne z najczęściej kupowanych w Polsce mebli tapicerowanych i największa konkurencja dla popularnych wersalek.

Sposób rozkładania kanapy lub wersalki to dla wielu konsumentów kwestia kluczowa podczas zakupu mebla, który ma łączyć funkcję łóżka i sofy. Z uwagi na to, że taki mebel jest składany i rozkładany zazwyczaj codziennie, klientom na ogół bardzo zależy by zastosowane w nim rozwiązania i mechanizmy były maksymalnie komfortowe.

W związku z tym coraz większą popularnością i zainteresowaniem klientów cieszą się tak zwane "DL-ki" - czyli odmiana tradycyjnej wersalki. Wprowadzona w "DL" modyfikacja polega na tym, że aby rozłożyć powierzchnię spania należy najpierw odsunąć siedzisko, a później odwrócić oparcie o 180 stopni w taki sposób, że miękka część stanowiąca w wersji złożonej tył mebla staje się materacem.

Choć opis może brzmieć dość skomplikowanie, w praktyce okazuje się, że rozłożenie "DL-ki" jest bardzo proste. Zwłaszcza, że wielu producentów stosuje w nich liczne mechanizmy znacznie ułatwiające całą czynność. W dostępnych obecnie w sklepach modelach, znaleźć można więc specjalne systemy jezdne, dzięki którym siedzisko łatwiej jest odsunąć, a także systemy automatyczne.

Na co jeszcze zwracają uwagę klienci? Chętniej wybierane są modele wyposażone w siedziska ze sprężynami. Polacy nadal nie ufają zanadto piankom, mimo że na rynku jest wiele tego typu materiałów, które są równie wytrzymałe jak właśnie poszukiwane sprężyny. Poza tym liczy się równieć cena. A ta w przypadku "DL-ek" najczęściej jest bardzo atrakcyjna.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA