Meble.com.pl - komfort na miarę

Drewniane meble olejowane jak nowe – pielęgnacja i renowacja

  • Autor: ps
  • 07 lut 2014 11:23

Utrzymanie w czystości mebla zaimpregnowanego olejem, a także jego odnowienie raz na jakiś czas, pozwala cieszyć się jego dobrym wyglądem i świeżością przez długie lata. Jak dbać o meble olejowane?

Sposób na zadrapania i ubytki

Dobrą metodą na przetarcia i rysy powstałe na powierzchni mebla pokrytego olejem, jest delikatne zeszlifowanie danego elementu bardzo drobnym, ziarnistym papierem ściernym i pokrycie nową warstwą substancji. Po pewnym czasie naniesiony preparat ściemnieje i wyrówna kolor. Całkowite zużycie powłoki oleju na drewnianej powierzchni, uzależnione jest od ilości jego warstw, rodzaju i oczywiście intensywności użytkowania. Do renowacji i pielęgnacji drewnianych powierzchni meblowych, najlepiej nadają się oleje naturalne, wyprodukowane na bazie naturalnych składników roślinnych.

Pielęgnacja olejowanych powierzchni

Przebarwienia bądź brud na takim meblu usuwa się dobrze wyciśniętą, wilgotną ścierką z delikatnym roztworem z płatków mydlanych, zgodnie z naturalnym układem usłojenia drewna. Nie należy używać syntetycznych detergentów oraz innych silnych preparatów czyszczących. 

Faktem jest, że olejowany mebel ma mniejszą odporność na wodę. Należy zatem przywiązywać większą uwagę przy jego czyszczeniu, codziennym użytkowaniu. Nie jest to w sumie problem, bo przy dzisiejszych metodach i preparatach produkuje się takie meble do kuchni, łazienek. Muszą być po prostu dobrze zaimpregnowane. - mówi Jerzy Daniluk z Quality Meble. 

Na rynku dostępne są specjalne mydła, służące do pielęgnacji powierzchni olejowanych. Preparaty te są w 100% pochodzenia roślinnego. Są bezbarwne i mają łagodny zapach. Odpowiednia pielęgnacja oraz impregnacja środkami biobójczymi pozwolą długo cieszyć się naturalnością oraz pięknym wyglądem powierzchni drewnianych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA