Meble.com.pl - komfort na miarę

Biała kuchnia w minimalistycznym stylu. Wyspa pełni rolę miejsca gotowania i przygotowywania posiłków. Umieszczono w niej okap montowany na blacie .Projekt: Małgorzata Błaszczak. Fot. Artur Krupa

Drewno w kuchni. 15 pięknych aranżacji

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 wrz 2015 10:14 (aktualizacja: 29 wrz 2015 08:57)

Drewno to wyjątkowy materiał. Dzięki niemu pomieszczenia stają się przytulne, ciepłe i niezwykle naturalne. Warto zastosować je również w kuchni.

Drewno warto stosować na różne sposoby. Nie tylko w postaci mebli kuchennych, ale również na podłodze lub blacie, a także tuż nad nim na ścianie. Aranżacja całkowicie wykonana w drewnie może kojarzyć się ze swojską lub wiejską kuchnią, ale zastosowanie elementów drewnianych w formie dodatku. sprawi, że wnętrze będziemy mogli urządzić nawet w nowoczesnym stylu. 

Modne dziś jest łączenie drewna z bielą. Szczególnie ciekawym połączeniem są białe fronty w macie w dodatkami szczotkowanego drewna w jasnym, lekko przygaszonym odcieniu. Takie zestawienie barw i faktur doskonale pasuje do nowoczesnych aranżacji. Drewno oszlifowane i jedynie olejowane może być trudne do utrzymania w czystości w takim pomieszczeniu, jak kuchnia. Tłuszcz, plamy i para z gotujących się potraw nie będą sprzyjały temu materiałowi. Rozwiązaniem może być drewno pokryte lakierowaną powłoką. Szczególnie ciekawie prezentują się ciemne, egzotyczne gatunki drewna w wysokim połysku. Lakier uwydatnia ich piękne usłojenie oraz podkreśla elegancki styl.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA