Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja Varadero urzeka prostotą oraz pięknym kolorem drewna, które z tajemniczo podświetlonymi witrynami wprowadzają do salonu wyjątkowo elegancki styl. Fot. Paged Meble

Drewno w salonie. 10 wyjątkowych kolekcji

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 02 lut 2015 08:17 (aktualizacja: 04 lut 2015 08:10)

Drewniane meble jeszcze przez wiele, wiele lat nie wyjdą z mody. Warto je mieć, jeśli chcemy, aby salon był przytulny i ciepły. Dziś prezentujemy 10 wyjątkowych kolekcji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

Drewno to materiał dwuznaczny. Jest delikatne, ponieważ z łatwością poddaje się obróbce, dzięki czemu może przybierać najróżniejsze formy, ale jest także mocne, bowiem jego trwałość liczy się w długich latach. Z pewnością jest to materiał, który przypadnie do gustu osobom ceniącym sobie naturę, ekologię i zdrowy styl życia. Największą zaletą drewna jest jego niepowtarzalność. Nie ma dwóch drzew o identycznych słojach. Tak samo jak nie ma ludzi o identycznych liniach papilarnych. To taki kod genetyczny, który czyni każde drzewo wyjątkowym, a tym samym też meble, które zostaną z niego wykonane. 

Jedyną jego wadą jest dość wysoka cena, ponieważ za meble wykonane z pełnego masywu drewna trzeba nieraz słono zapłacić. Na szczęście jest alternatywa. Meble wykonane z płyty MDF, a wykończone naturalnym fornirem. Dziś przygotowaliśmy zestawienie dziesięciu najciekawszych kolekcji w drewnie. Za pewne trudno będzie rozpoznać, które z kolekcji wykonane zostały w całości z drewna, a które jedynie w części. Pewne jest jednak to, że wszystkie zachwycają jakością wykonania i pięknym, modnym wyglądem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA