Nawet niewielka sofa może być wyposażona w elementy zwiększające komfort użytkowania. Fot. Brühl

Nawet niewielka sofa może być wyposażona w elementy zwiększające komfort użytkowania. Fot. Brühl

  • Autor: bm
  • 09 marz 2018 08:15 (aktualizacja: 09 marz 2018 11:38)

Dwuosobowa sofa - dobry wybór do niewielkiego wnętrza

Jest niewielka, zgrabna i łatwo ją dopasować nawet do bardzo małego wnętrza. Dwuosobowa sofa to proste i efektowne rozwiązanie zarówno do salonu, jak i do pokoju młodzieżowego lub gościnnego, w którym może stanowić miejsce do okazjonalnego spania.

W polskich sklepach wybór małych sof jest bardzo szeroki, producenci zdają sobie bowiem sprawę z tego, że powierzchnia wielu mieszkań nie pozwala na ustawienie dużego, rozbudowanego zestawu wypoczynkowego. Rozwiązania są różne - w zależności od potrzeb możemy wybrać dość solidną sofę wyposażoną w funkcję spania i szerokie podłokietniki lub wizualnie lekki mebel przeznaczony wyłącznie do siedzenia. Często tzw. dwójki występują w parze z fotelem lub pufem, ciekawym sposobem na aranżację jest też ustawienie w salonie dwóch takich sof, np. naprzeciwko siebie. Warunkiem jest jednak posiadanie odpowiedniej przestrzeni.

Jakie są zalety małej sofy? Obok niewielkich gabarytów, jest to łatwość komponowania z innymi elementami wnętrza, mobilność (taka sofa jest zazwyczaj lekka i łatwa do przesuwania), komfort użytkowania i - zazwyczaj - przystępna cena. Małą sofę możemy też wykorzystać w dowolnym pomieszczeniu jako miejsce do okazjonalnego spania dla niespodziewanych gości - oczywiście pod warunkiem, że mebel jest wyposażony w funkcję spania. 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • nina z, 2018-03-15 15:00:10
    Tak jest wybór, ale jak człowiek chce kupić to akurat nic ciekawego niema. Oj długo szukałam swojej i byłam chyba we wszystkich salonach w okolicy i nic. Dopiero w sieci w jagodowymkocie udało się znalazłam taką jak chciałam. Powiem tak jest moja, piekna i bardzo wygodna.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce