Meble.com.pl - komfort na miarę

"Action", dzięki możliwości płynnej regulacji kąta nachylenia siedziska i oparcia, regulowanemu podparciu odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szerokim, regulowanym podłokietnikom zapewnia komfort w pracy. Wyróżniającym elementem modelu jest szeroki, regulowany zagłówek, zapewniający solidne podparcie dla karku i głowy. Fot. Profim

Dynamiczne fotele biurowe - 20 propozycji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 01 kwi 2014 14:01 (aktualizacja: 03 kwi 2014 08:17)

Planujesz kupić fotel biurowy? Zwróć uwagę na modele o doskonale wyprofilowanych kształtach, wyposażone w różnego rodzaju mechanizmy regulujące. Tylko one zapewniają optymalną wygodę i zdrową pozycję w trakcie wielogodzinnej pracy.

O tym, jak ważne jest solidne podparcie dla naszego ciała podczas przyjmowania pozycji siedzącej przy biurku, nie trzeba przekonywać. Wystarczy wspomnieć, że jest to czynnik, który wpływa na nasze zdrowie, decyduje o samopoczuciu, a co ważniejsze - wpływa na jakość oraz wydajność naszej, niejednokrotnie nawet wielogodzinnej pracy. 

„Dynamiczne siedzenie” tak można w skrócie określić oferowane obecnie na rynku siedziska biurowe. Wyposaża się je w różnorodne funkcje regulujące komfort siedzenia oraz ułatwiające swobodny, nieskrępowany ruch, np. obrót, półobrót, przesunięcie w tył, do przodu, a nawet... relaksacyjne bujanie się. 

Standardowo regulowana jest również wysokość krzesła, wysokość oraz pozycja podłokietników, dolna część oparcia, odpowiedzialna za podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, oraz głębokość i wysokość siedziska. Dość powszechne są również funkcje zablokowania oparcia w konkretnej pozycji, w połączeniu z mechanizmem zabezpieczającym przed uderzeniem oparcia w plecy po zwolnieniu blokady.

Warto wspomnieć jeszcze bardziej nowatorskie propozycje. Na przykład modele, które mogą kreować indywidualne miejsce pracy, mówiąc prościej – pełnić zarówno funkcje siedziska, jak i biurka. Inne propozycje chronią przed hałasem i chaosem związanym z codzienną pracą w biurze. Taki fotel wyróżnia się rozbudowanym oparciem w formie „daszka”, który może także pełnić funkcję wygłuszającą. Dzięki nietypowemu oparciu, fotel ten chroni nie tylko przed hałasem - pełni także rolę zasłony, co w przestrzeni pełnej ludzi nie jest bez znaczenia.

Montaż licznych mechanizmów regulujących oczywiście wpływa na wygląd mebla. Niekiedy modele przybierają wygląd masywnych urządzeń, w których wszelkie usprawnienia pozostają „na wierzchu”. Taka solidna, masywna konstrukcja staje się wówczas zamierznym, ciekawym zabiegiem stylistycznym. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA