Warto wiedzieć, jak zorganizować swoje biurko, aby bez względu na przyjętą estetykę – pełniło swoją funkcję w najlepszy sposób. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Warto wiedzieć, jak zorganizować swoje biurko, aby bez względu na przyjętą estetykę – pełniło swoją funkcję w najlepszy sposób. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 05 sty 2017 10:36 (aktualizacja: 09 sty 2017 12:52)

Dziś dzień sprzątania biurka!!!

9 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka. Podpowiadamy, jak zorganizować swoje biurko, aby bez względu na przyjętą estetykę – pełniło swoją funkcję w najlepszy sposób.

To, czy bardziej nam odpowiada zadbane, posprzątane i syntetyczne miejsce pracy, czy kreatywny chaos na biurku, to kwestia bardzo indywidualna. Bez względu na dominujące preferencje, warto w naszym stylu organizacji biurka zmierzać w stronę „złotego środka”. Zbyt okrojony „krajobraz biurka” może powodować szybsze znużenie i brak możliwości efektywnego odświeżenia umysłu w czasie przerwy. Z drugiej strony zbyt „bogate” w różne przedmioty biurko może dekoncentrować, a także będzie powodem marnowania czasu, gdy poświęcamy go więcej na szukanie potrzebnych dokumentów przez nadprogramowy dobytek.

Pozostaje zadać pytanie – co na naszym biurku powinno się znaleźć priorytetowo? Sugestie są kierowane zarówno do właścicieli czystych, jak i zapełnionych biurek – ci pierwsi muszą pamiętać, aby nie popadać w skrajność i zostawić na biurku niezbędne do pracy elementy, drudzy – aby koniecznie wygospodarować miejsce na „niezbędniki”. Co warto mieć na biurku?

1. Przybornik w którym zajdą się długopisy, karteczki samoprzylepne oraz inne małe przedmioty usprawniające naszą pracę przy biurku. Jego zawartość możemy indywidualizować ze względu na charakter naszych zadań, a wykorzystanie odpowiedniego pojemnika usatysfakcjonuje obie opisywane grupy – z jednej strony mieści wszystkie małe przedmioty w jednym, wyznaczonym miejscu, z drugiej – może jednocześnie służyć jako „skrzynia skarbów”, do której wrzucamy nowe przedmioty. Podobny przybornik możemy posiadać również na dokumenty, jeśli nie przetrzymujemy ich w szufladach.

2. Wygodna przestrzeń do pisania – elektronicznego lub ręcznego. Miejsce na naszego laptopa lub notes musi być odpowiednio duże i komfortowe oraz powinno znajdować się w centralnej części biurka, a co najważniejsze – powinno być zawsze dostępne. Nie powinniśmy borykać się z problemem braku miejsca na laptopa, nawet jeśli do pracy najbardziej nakręca nas widok chaotycznej biurowej kompozycji.

3. Miejsce na kubek lub filiżankę kawy. Ten ciepły napój to często nasz drugi budzik, dlatego nie warto zapominać o jego kluczowej roli podczas wykonywania porannych zadań. Jeśli naszą pierwszą ranną rutyną jest sięgnięcie po kubek kawy, zadanie ułatwi nam ekspres, który w mgnieniu oka przyrządzi dla nas napój – oszczędzając czas i oferując profesjonalne przygotowanie. Wygodę całego procesu podkreślają urządzenia do zabudowy, jak np. model marki Hotpoint CM 9945 HA, który świetnie sprawdza się jako przystanek w kuchni przed dojściem do swojego biurka lub przyczyna porannej motywacji w biurze.

4. Miejsce na coś osobistego – zdjęcie rodzinne, pamiątkę, ulubiony gadżet. W trakcie wykonywania obowiązków bardzo ważne jest zadbanie o świeży i sprawny tok myślenia. Aby go utrzymać, powinniśmy cały czas czuć budującą motywację, a w chwilach przerwy podładować „baterie” przyjemnymi myślami.

Dzień Sprzątania Biurka warto wykorzystać do zastanowienia się nad tym, co motywuje nas do pracy i co sprawia, iż ta jest dla nas przyjemnym zadaniem. Nawet jeśli uważamy się za posiadaczy kreatywnych i chaotycznych biurek, warto sprawdzić, czy ich uporządkowanie wraz z kubkiem mocnej kawy nie zwiększy naszego zadowolenia i energii od rana.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce