Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Felino" marki Kler. Oświetlone stojące lub wiszące szafki, półki i podesty efektownie wyglądają zarówno we wnętrzu salonu, domowego biura czy pokoju młodzieżowego. Fot. Kler

Efektowny salon. Wybierz meble z oświetleniem

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 11 lis 2014 19:16 (aktualizacja: 14 lis 2014 08:41)

Rozwój technologii oświetlenia wyznaczył nowe tory we wzornictwie mebli do salonu, między innymi poprzez nieograniczone możliwości jego zastosowania. Dzięki temu meble wyposażone w różnego rodzaju systemy oświetlenia samą swoją obecnością „projektują” wnętrze.

Technologia LED zrewolucjonizowała projektowanie zarówno bryły mebla, jak też samego oświetlenia. Ze względu na to, że stosowane energooszczędne diody są małe, trwałe i wyjątkowo skuteczne, łatwo jest je przenosić, manipulować nimi i dowolnie „upinać”. Z jednej strony przemawia za nimi oszczędność i funkcjonalność, z drugiej zaś - ciekawe możliwości wykorzystania. 

Klienci decydujący się na zakup mebli z oświetleniem, mają do wyboru oświetlenie halogenowe (daje cieplejszy odcień światła) oraz już wspomniane oświetlenie LED. Wszystkich zalet tego źródła światła nie sposób wymienić. Charakteryzuje się ono nie tylko niskim poborem energii i wysoką efektywnością - oryginalny design, nowoczesne formy i kształty opraw czy też możliwość wyboru barwy światła (zimna lub ciepła) pozwalają nadać meblom niepowtarzalny wystrój.

Dzięki małym punktom świetlnym umieszczonym wewnątrz mebla, przedmioty znajdujące się na półkach są pięknie wyeksponowane. Możliwości funkcjonalnego i dekoracyjnego wykorzystania oświetlenia jest jednak wiele - stosuje się je w szklanych półkach, we wnękach czy witrynach, w wezgłowiach i cokołach szafek i regałów. Do niezliczonych korzyści stosowania LED-ów dodać należy także szerokie możliwości ich sterowania oraz opcję zmiany koloru światła (system RGB). Warto zaznaczyć, że na osiąganie nastrojowych efektów i aranżacji świetlnych, niedostępnych przy użyciu tradycyjnych źródeł światła, wpływają też bardzo małe rozmiary diod LED. Oświetlenie w meblu to także doskonałe źródło dodatkowego światła w ciemnym wnętrzu.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA