Meble.com.pl - komfort na miarę

Salon urządzony meblami z efektem lustra będzie prezentował się niezwykle elegancko. Fot. Galeria Ekskluzywnych Mebli Heban

Ekskluzywne meble. Piękne kolekcje z efektem lustra

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 16 sie 2016 11:15 (aktualizacja: 16 sie 2016 11:32)

Perfekcja, kunszt, niepowtarzalność i luksus to atrybuty, które przypisuje się włoskiej marce Arte Veneziana. Zobacz piękne meble z lustrzanym blaskiem.

Ręcznie grawerowane, zdobione szkłem weneckim lustra to znak rozpoznawczy firmy Arte Veneziana. Nic dziwnego, bo wiele lat specjalizowała się ona w reprodukcji weneckiej – neobarokowym i w klasycystycznym wydaniu luster z XVII i XVIII wieku. W miarę rozwoju marka powiększyła swoją kolekcję o weneckie meble oraz meble w stylu art deco w całości lub częściowo pokrytych ornamentami z kryształowych luster. W ofercie znajdziemy także wyjątkowe lampy i żyrandole ze szkła weneckiego, będące reprodukcjami oświetlenia z XVII w. oraz epoki art deco, a także niepowtarzalną glazurę, wykonaną z grawerowanych luster. Każdy element jest zaprojektowany przez najlepszych designerów i wykonany ręcznie z ogromnym pietyzmem i zaangażowaniem wyspecjalizowanej kadry.

Produktom tej włoskiej manufaktury nie można odmówić dyskretnej i wyrafinowanej elegancji, wynikającej z refleksów świetlnych, wydobywających się z grawerowanych elementów lustrzanych. W celu uzyskania jedwabnego, oszronionego efektu szlifów w stylu retro stosuje się tu sprawdzoną siedemnastowieczną technologię opartą na wykorzystaniu  miedzianych kół w połączeniu z pastą ścierną. Końcowy produkt Arte Veneziana w postaci misternie zdobionych luster urzeka znawców tematu – architektów, projektantów wnętrz, ale także historyków sztuki i znawców designu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA