Meble.com.pl - komfort na miarę

Łazienka w stylu retro "Baltimora" marki Scavolini. Fot. Scavolini

Elegancka łazienka w stylu retro - najciekawsze aranżacje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 kwi 2014 09:21 (aktualizacja: 22 kwi 2014 07:01)

Łazienka w stylu retro? Czemu nie! Obecnie jest to jeden z najmodniejszych trendów w projektowaniu wnętrz. Nic dziwnego. Wnętrze retro nie tylko elegancko wygląda - każde z nich opowiada własną historię.

Wnętrza z przeszłością - tak najkrócej można określić łazienki urządzone w stylu retro. Mają swój niepowtarzalny i romantyczny klimat, styl ten odwołuje się bowiem do przeszłości - lat 50, 60 lub 70 ubiegłego wieku, albo epok tak odległych jak czasy Ludwika XVI czy baroku. Producenci mebli łazienkowych styl retro interpretują w swój indywidualny sposób. "Dzisiejsze" retro jest nowoczesne, nie wyklucza awangardowych rozwiązań i w niczym nie przypomina przeładowanych antykami aranżacji.

Meble do łazienki w stylu retro charakteryzują się drewnianymi, rzeźbionymi lub intarsjowanymi detalami. Antyczne szafki podumywalkowe osadzone są na wysokich nogach, masywne komody „ludwiki” o toczonych nóżkach, czy intersjowane w szafki o zaokrąglonych rogach wnoszą do aranżacji wnętrz klimat minionych dekad, ale w nowoczesnym wydaniu. Podobnie ciężkie regały i kredensy, nawet jeśli są pokryte warstwą świeżej farby są wykonane z nowoczesnych materiałów.  

Meble w stylu retro najlepiej prezentują się w przestronnych pokojach kąpielowych są bowiem dość masywne. Jeśli jednak nie dysponujemy odpowiednim metrażem, dobrym pomysłem jest ustawienie tylko szafki umywalkowej, a resztę mebli (nawet w stylu bardziej współczesnym) uzupełnić stylowymi elementami, w formie np. stylizowanej gałki czy uchwytu.

Jeśli chodzi o kolorystykę mebli do łazienki w stylu retro, producenci stosują zarówno kolory ciemne i nasycone, jak też dekory jasne, pastelowe. Nie brakuje też intensywnych zieleni (od odcieni awokado po zieleń butelkową), nasycone żółcie, amaranty tworzą wyraziste zestawienia z bielą, czernią i ziemistymi brązami. 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA