Meble.com.pl - komfort na miarę

Kolekcja "Verona" marki Meble Taranko. Fot. Meble Taranko

Eleganckie wezgłowie - połączenie drewna i skóry

  • Autor: kh
  • 24 cze 2014 14:42 (aktualizacja: 26 cze 2014 08:04)

Bez dwóch zdań król w sypialni jest tylko jeden. Jest nim łoże. Co zaś stanowi perłę w jego koronie? Niewątpliwie wezgłowie - na przykład takie, które łącząc szlachetne materiały przyciąga wzrok niczym magnes.

Recept na meble eleganckie i wysmakowane jest wiele. Jedna z nich zakłada łączenie najlepszych jakościowo materiałów, które same w sobie kryją naturalne piękno. Tak jest w przypadku łóżek, których wezgłowia zbudowane zostały z drewna i które otapicerowano prawdziwą skórą.

Dostępne obecnie na polskim rynku modele z takim właśnie zagłówkiem reprezentują różnorakie style wzornicze. Niekiedy są bogato zdobione frezami, ażurowymi rzeźbieniami i kolumienkami. Innym zaś razem ujmują ascetycznym minimalizmem, który jeszcze mocniej uwidocznia walory zastosowanych materiałów. W zależności od modelu, drewniana rama bywa prosta, lub finezyjnie wygięta, natomiast tapicerowana, miękka część zapewniająca wieczony komfort wypoczynku bywa mniej lub bardziej regularnie pikowana i zdobiona przeszyciami.

Jak wygląda łoże z wezgłowiem, które można określić mianem "szlachetnego"? By odpowiedzieć sobie na to pytanie, wystarczy obejrzeć naszą galerię.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA