Meble.com.pl - komfort na miarę

Szafa dostępna w ramach kolekcji Senso. Dzięki jasnej kolorystyce i lustrzanym frontom prezentuje się bardzo lekko. Fot. Halvetia Wieruszów

Eleganckie wnętrze. 15 pomysłów na szafę w sypialni

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 06 lip 2015 10:22 (aktualizacja: 07 lip 2015 08:47)

Szafa wolnostojąca, przesuwna czy wnękowa to niezbędny element każdego mieszkania. Zobacz jak ją zaplanować we wnętrzu sypialni.

Jeśli chodzi o szafy to zazwyczaj do wyboru mamy dwa rozwiązania. Pierwsza opcja, to pełna zabudowa wnęki lub całej ściany czy też jej części, zaś druga to zakup gotowej już szafy w sklepie meblowym. Oba te rozwiązania są praktyczne, warto zaznaczyć jednak, iż w sypialni najlepiej wyglądają szafy na całą ścianę, z gładkimi jasnymi frontami, bez uchwytów. Modna i bardzo ciekawa jest zwłaszcza szafa z nieprzyciemnionym lustrem.

Podczas planowaniu konstrukcji szafy, warto zwrócić uwagę, nie tylko na jakość materiałów czy wykończenie frontów -duże znaczenie ma także jej rozkład. Szafa do sypialni musi pomieścić ogromną część naszego odzieżowego dobytku, a przy tym jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia, dlatego powinna być  przede wszystkim praktyczna. 

Planując wysokość oraz szerokość przestrzeni w szafie, warto uwzględnić jaki rodzaj ubrań oraz rzeczy będziemy w niej przechowywać oraz to, czy nie będą w niej przechowywane akcesoria domowe, np. suszarka ubraniowa czy deska do prasowania. Jeśli w szafie musi znaleźć się miejsce na takie przedmioty, trzeba je uwzględnić podczas przygotowywania projektu szafy.  

Zobaczcie kilka ciekawych pomysłów na szafę w sypialni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA