Meble.com.pl - komfort na miarę

Wyjątkowo ergonomiczny charakter fotel „Action” zawdzięcza możliwości płynnej regulacji kąta nachylenia siedziska i oparcia, regulowanemu podparciu odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz szerokim, regulowanym podłokietnikom. Fot. Profim

Fotel biurowy. Pokazujemy wygodne propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 16 sty 2015 08:21 (aktualizacja: 16 sty 2015 08:49)

O tym, jak ważne jest solidne podparcie dla naszego ciała podczas przyjmowania pozycji siedzącej przy biurku, nie trzeba przekonywać. Planujesz kupić fotel biurowy? Zwróć uwagę na modele wyposażone w mechanizmy regulujące, o doskonale wyprofilowanych kształtach.

Wybór foteli biurowych na rynku jest bardzo duży. "Dynamiczne siedzenie” tak można w skrócie określić oferowane obecnie siedziska. Producenci wyposażają je w różnorodne funkcje zapewniające komfort siedzenia oraz swobodny, nieskrępowany ruch.  

Standardowo regulowana jest wysokość krzesła, pozycja podłokietników, dolna część oparcia odpowiedzialnego za podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa oraz głębokość i wysokość siedziska. Dość powszechne są również funkcje zablokowania oparcia w konkretnej pozycji, w połączeniu z mechanizmem zabezpieczającym przed uderzeniem oparcia w plecy po zwolnieniu blokady.

Warto wspomnieć jeszcze bardziej nowatorskie propozycje. Na przykład modele, wyposażone w mechanizm automatycznie dostosowujący fotel do wagi użytkownika, lub siedziska, które kreują indywidualne miejsce pracy - pełnią zarówno funkcje fotela jak i biurka. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA