Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel Bergére Astoria zaprojektowany przez Lorenzo Belliniiego to bardzo elegancki model, którego największą zaletą jest wysokie siedzisko, przytulnie otaczające osobę w nim siedzącą. Fot. Selva.

Fotel do pokoju. 20 modeli o świetnym designie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 marz 2015 09:02 (aktualizacja: 30 marz 2015 08:12)

Kupując fotel do pokoju dziennego, kierujemy się głównie jego wyglądem. To dobrze, ponieważ na rynku jest wiele foteli o świetnym designie, które nie tylko dodają wnętrzom klasy, ale też zapewniają komfort na najwyższym poziomie.

Trudno wyobrazić sobie salon bez sofy i fotela. To elementy tak oczywiste, jak lodówka w kuchni. Jednak czasy, kiedy musiał być on w identycznym kolorze jak sofa, odeszły w niepamięć. Dziś najmodniejszym rozwiązaniem jest ustawienie takiego fotela, który się wyróżnia i urozmaica wnętrze.

Kiedy myślimy o fotelu, najczęściej pojawia nam się przed oczami tradycyjny "uszak" z głębokim siedziskiem i wysokimi podłokietnikami. Współczesne modele daleko odbiegają od tej stylistyki, przez co ciężko niekiedy zdecydować, czy dany model nazwać jeszcze krzesłem, czy już fotelem. Minimalistyczne kształty to jednak nie jedyna cecha, jaką im dodano. Fotele są dziś doskonałym uzupełnieniem wnętrza. Jako, że są często odrębnym elementem, nie tworząc z sofą pary, mogą być meblem "dekoracyjnym". Takim, który oprócz podstawowych funkcji, pełni rolę ozdoby salonu.

Dzięki kolorowym tkaninom czy pachworkowym poszyciom, fotel może być doskonałym uzupełnieniem jednobarwnej sofy. To także dobry sposób na wprowadzenie do wnętrza przyciągającego wzrok detalu.

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA