Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel "Ro", projekt Jamie Hayon Fot. Fritzhansen

Fotel z "uszami" - klasyczny mebel w nowoczesnej odsłonie

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 cze 2014 10:01 (aktualizacja: 30 cze 2014 07:18)

Fotel z uszami to mebel, który się nie starzeje. Jest tak wygodny i tak ciekawy w swojej formie, że co raz pojawiają się jego nowe odsłony. Dla miłośników czytania lub spania w fotelu jest to mebel wręcz idealny.

Fotel z uszami często przywodzi na myśl babcine pomieszczenia. Jest to bez wątpienia jeden z najwygodniejszych modeli foteli, w których można spokojnie usiąść i poczytać książkę czy też wygodnie rozsiąść się w momencie oglądania telewizji. Fotele „uszatki” są najczęściej szerokie, o wygodnym i obszernym siedzisku. Wysokie oparcie stanowi doskonałe podparcie dla całych pleców użytkownika, a wspomniane wcześniej uszy pozwalają na komfortowe oparcie głowy. Dzięki temu w takim fotelu można nawet z powodzeniem uciąć sobie drzemkę, która nie spowoduje nieprzyjemnego bólu karku. Uszy zamontowane do oparcia fotela czynią go nie tylko przytulnym, ale także niezwykle stabilnym.

Stare w nowej wersji

Fotel z uszami to wciąż popularny model domowego siedziska. Dzięki nowoczesnym, kolorowym tkaninom może być piękną ozdobą każdego salonu. W ofertach niektórych producentów mebli nie przypomina już swojego starodawnego poprzednika, ale jest kształtem dostosowany do dzisiejszych czasów oraz trendów. Nie tylko jego forma jest bardziej minimalistyczna, ale także materiały obiciowe są znacznie bardziej zaawansowane. Często używa się do tapicerowania foteli materiały, które nie wchłaniają wilgoci, a także nie brudzą się. Ponadto modne dziś drukowane tkaniny pozwalają na dowolne, nawet najbardziej śmiałe aranżacje dzięki bogatej gamie kolorów oraz wzorów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA