Meble.com.pl - komfort na miarę

Fotel Bergére Astoria zaprojektowany przez Lorenzo Belliniiego to bardzo elegancki model, którego największą zaletą jest wysokie siedzisko, przytulnie otaczające osobę w nim siedzącą. Fot. Selva.

Fotele godne królowej! Czy podobają ci się?

  • Autor: uk
  • 12 sie 2014 12:33 (aktualizacja: 18 sie 2014 08:01)

Fotele o "królewskiej" stylistyce wyróżniają się przede wszystkim ogromnym oparciem, kojarzącym się z dostojnym tronem. Ale wielkość to nie wszystko. Oparcie musi przyciągać uwagę oryginalną formą.

Ogromne oparcia foteli mogą mieć formę "zawiniętego" wachlarza, bądź muszli. Nie brakuje również modeli o oparciach nawiązujących do wzorów klasycznych - pikowanych, udekorowanych dodatkowo rzeźbionymi elementami z drewna lub też wyposażonymi w "uszy". 

Modele prezentujące królewską stylistykę przeznaczone są głównie do dużych salonów. W tego rodzaju wnętrzach  łatwiej jest znaleźć odpowiednią "przestrzenną oprawę" dla foteli, często stanowiących swoiste "parawany". Ogromne „rozłożyste” oparcia takich foteli zachęcają do wypoczynku.

Prawdziwą ozdobą salonu albo "kącika" do czytania może być fotel "Astoria (producent: Philipp Selva Home), zaprojektowany przez Lorenzo Belliniego. Model ten nawiązuje stylistycznie do francuskich foteli z XVIII wieku. Jest dostępny w skórze naturalnej bądź w tkaninie. 

Godne szczególnej uwagi są również fotele marki Fratelli Boffi ze względu na ich "muszlową" formę o łagodnych, kobiecych liniach. 

Fotele "Eiffel" nawiązują do stylistyki barokowej. Wysokie pikowane oparcie na tyle dominuje nad resztą mebla, że nóżki zdają się niemalże zupełnie "niknąć"! "Eiffel" to prawdziwe barokowe trony w nowoczesnym wydaniu!

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA