Fotel Clapp marki Noti. Fot. Noti/Euforma

  • Autor: bm
  • 24 sty 2018 11:18 (aktualizacja: 26 sty 2018 10:06)

Fotele i szezlongi - tradycyjne meble w nowoczesnej odsłonie

Fotele lub szezlongi to dziś nieco zapomniane meble wypoczynkowe, chociaż większość producentów wciąż ma je w swojej ofercie. Są synonimem wygody i komfortu wypoczywania, a także klasy i elegancji w aranżacji wnętrza.

CZYTAJ TEŻ: Jak zaaranżować salon z kolorową sofą

Niezależnie od tego, czy wybierzemy tradycyjnego uszaka lub chesterfielda, czy zdecydujemy się na ultranowoczesną wersję siedziska z oparciem i podłokietnikami, fotel odpłaci nam się wysokim komfortem użytkowania. Zapewni nam relaks bez konieczności dzielenia miejsca z innymi osobami, czasem nawet z możliwością indywidualnej regulacji wysokości i układu zagłówka, podnóżkiem lub podręczną półeczką. Wybór w sklepach meblowych jest dość szeroki - w ofercie są zarówno tradycyjne w formie fotele, będące najczęściej elementami całych zestawów wypoczynkowych, jak i nowoczesne perełki designu, które zadowolą nawet najbardziej wytrawnego znawcę wzornictwa.

Nieco rzadziej spotykaną w mieszkaniach i sklepach formą komfortowego fotela jest szezlong, którego siedzisko ma formę leżanki. Ten niemal królewski mebel może być prawdziwą ozdobą wnętrza pod warunkiem oczywiście, że mamy dość miejsca, by go odpowiednio wyeksponować. Szezlong potrzebuje bowiem sporo przestrzeni - tylko w przestronnym salonie będzie prezentował się elegancko i ze smakiem.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce