Zestaw wypoczynkowy Club firmy Libro. Fot. Libro

Zestaw wypoczynkowy Club firmy Libro. Fot. Libro

  • Autor: mg
  • 23 marz 2018 10:09 (aktualizacja: 25 marz 2018 09:46)

Fotele na podstawach talerzowych - nowoczesny design w salonie

Nowoczesny salon wymaga nowoczesnych mebli. Świetnie z tej roli wywiązują się fotele na talerzowych podstawach, które będą ozdobą każdego wnętrza.

Czytaj też: 10 foteli, które zadziwią, a nawet... zaskoczą!

Fotele na podstawach talerzowych przez długi czas kojarzone były wyłącznie z gabinetami. Jednak coraz częściej stają się one elementem aranżacji salonów, zwłaszcza urządzanych w nowoczesnym stylu. Przykuwają wzrok swoim kształtem i stanowią ciekawy akcent dekoracyjny.

W niektórych kolekcjach podstawy tego typu stanowią jedyną opcję, w innych zaś są jednym z kilku dostępnych w ofercie wariantów. Równie dobrze może się wspierać na nich nowocześnie wyprofilowane kubełkowe siedzisko, jak i rozbudowany fotel z funkcją relaksu. W tym ostatnim przypadku mebel będzie stanowił nie tylko dekoracyjny, ale też funkcjonalny element wnętrza. 

W zależności od wysokości wspornika łączącego fotel z "talerzem" podstawa może zostać wyeksponowana i przykuwać wzrok swoim kształtem lub też być ukryta pod okazałą bryłą mebla. Ten ostatni przypadek ma zwykle miejsce w przypadku foteli z funkcją relaksu.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce