Meble.com.pl - komfort na miarę

Białe meble kuchenne doskonale komponują się z dodatkami w kolorze czarnym. Uchwytami, okapem czy otwartymi półkami. Dzięki nim nabierają stylowego wyglądu. Fot. Ballingslov

Funkcjonalna kuchnia. Tak ukryjesz sprzęty w szafkach

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 23 marz 2015 10:01 (aktualizacja: 24 marz 2015 08:14)

Co zrobić, aby zlikwidować ciągły nieporządek w kuchennych szafkach, a nasze kulinarne królestwo było uporządkowane i dobrze zorganizowane? Warto postawić na rozwiązania, które nie tylko pomogą uporać się z nadmiarem sprzętu, ale też ładnie go wyeksponują. Zobaczcie kilka z nich.

Do stworzenia pysznego, oryginalnego dania potrzeba trzech rzeczy: umiejętności, fantazji i odpowiednich sprzętów. Nowoczesne urządzenia AGD nie tylko przyspieszają czynności wykonywane w kuchni - pozwalają też przyrządzać posiłki w sposób czysty i efektowny. Zapewne każdy przynajmniej raz w życiu znalazł się więc w sytuacji, kiedy natychmiast potrzebna była waga elektroniczna, mikser czy robot kuchenny. Poszukiwany przedmiot zostaje w końcu odnaleziony, jednak najczęściej w miejscu kompletnie do tego nieprzeznaczonym. Jak to zmienić? 

Najważniejsza strefa przygotowywania posiłków znajduje się między zlewozmywakiem a płytą kuchenną. W tym miejscu świetnie sprawdzą się głębokie szuflady i szafki wyposażone w pomysłowe systemy organizacji. Dzięki temu nieregularne, duże przedmioty, takie jak toster czy urządzenie do gotowania na parze, będą zawsze w zasięgu ręki. Dodatkowy porządek zapewnią również regulowane separatory do szafek, które można dostosować do istniejących potrzeb i w razie napływu nowych przyborów na bieżąco regulować ich rozstaw. Drobne AGD możemy także eksponować lub chować w zabudowie kuchennej lub na półce. Inną wygodną opcją jest umieszczanie ekspresów do kawy i mikrofalówek na wysokości oczu, za frontami meblowymi lub żaluzją tak, aby dostęp do nich był jak najbardziej komfortowy i nie wymagał męczącego schylania. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA