Wkłady do szuflad pozwolą zaprowadzić w niej porządek. Fot. GTV

Wkłady do szuflad pozwolą zaprowadzić w niej porządek. Fot. GTV

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 27 paź 2016 11:25 (aktualizacja: 27 paź 2016 11:33)

Funkcjonalna kuchnia. Wygodne wkłady do szuflad

Nawet w najstaranniej rozplanowanej kuchni chaos może opanować szuflady. Szkoda czasu i nerwów na szukanie potrzebnych w danej chwili rzeczy – w utrzymaniu idealnego porządku pomóc mogą użyteczne akcesoria do szuflad.


Estetyczny porządek

Sztućce i przybory kuchenne najtrudniej utrzymać w porządku. Niezależnie od naszych wysiłków, w szufladzie, w której je przechowujemy, szybko tworzy się bałagan. Na szczęście producenci dysponują szeroką gamą wkładów na sztućce i akcesoria. Jednak, jeśli poza funkcjonalnością wymagamy od nich niebanalnego designu, warto sięgnąć po Wood'in'set.

– Bukowe, lakierowane drewno wykorzystane do produkcji organizerów do szuflad linii Wood'in'set jest estetyczną alternatywą dla plastikowych i metalowych pojemników. Drewno to naturalny materiał najwyższej jakości, a przyjemny dla oka design oraz funkcjonalna segregacja akcesoriów kuchennych pozwala na uzyskanie nie tylko porządku, ale i pełnej harmonii we wnętrzu – przekonuje Joanna Repko z firmy GTV.

Dzięki wkładom Wood'in'set nie będziemy mieli problemu z odnalezieniem swoich ulubionych przypraw, właściwego noża, otwieracza czy innych przyborów kuchennych – w skład linii wchodzą bowiem specjalne bloki do przechowywania noży czy ziół. Doskonałym rozwiązaniem jest również odrębny dodatek do przechowywania folii spożywczej lub aluminiowej z ząbkowanym brzegiem ułatwiającym jej oddzielanie. Różny układ przegródek tworzących wkład, różnorodność ich wymiarów i kompatybilność bloków pozwoli stworzyć zestaw dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań.

Wszystko w porządku

Od nowoczesnej szuflady wymagamy przede wszystkim pojemności – w końcu coraz częściej zastępuje ona odsłonięte półki czy wąskie i wysokie regały. Jednak powiększaniu i wykorzystywaniu przestrzeni do przechowywania musi towarzyszyć szeroki wachlarz udogodnień. Antypoślizgowa mata do szuflad to dopiero początek.

Aby zapobiec przesuwaniu się przechowywanych słoików, pojemników i opakowań warto zainwestować w akcesoria porządkujące wnętrze szuflady. Z pomocą estetycznych relingów i listw poprzecznych można podzielić przestrzeń użytkową. Optymalne wydzielenie poszczególnych stref przechowywania w szufladzie pozwala nie tylko na lepszą organizację, ale również wspomaga utrzymanie idealnego porządku w jej wnętrzu – przekonuje Joanna Repko.

Dodatkowo ograniczenie przesuwania się produktów, zwłaszcza w szklanych opakowaniach, chroni je przed stłuczeniem. Poprawnie zamontowane relingi i listwy zapewniają stabilne położenie poszczególnych przedmiotów. A jeśli potrzebujemy przestrzeni dla kolejnych zapasów – z pomocą przyjdzie nam możliwość regulowania wielkości poszczególnych przegródek.

Żadna kuchnia nie lubi chaosu, zatem optymalny układ szafek i szuflad to połowa sukcesu. Nie chodzi tylko o maksymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania, ale takie ułożenie zapasów czy akcesoriów, by miały swoje stałe miejsce i łatwo było je odnaleźć - zawsze, kiedy są potrzebne.

Źródło: GTV


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce