Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Häfele

Funkcjonalne meble. Podpowiadamy jak wybrać dobrą szufladę

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 sie 2016 10:25 (aktualizacja: 08 sie 2016 10:28)

Są wytrzymałe, odporne na wnikanie nieczystości, płynnie pracują i dobrze wyglądają. Kryte prowadnice to rozwiązanie, które pozwala cieszyć się dobrze pracującą szufladą przez długi czas.

Wysokiej jakości prowadnice są niezbędne najbardziej „zapracowanym” meblom – takim, z których korzysta się niemal przy każdej wizycie w kuchni. To np. szuflady otwierane i zamykane nawet kilkanaście razy w ciągu dnia. Czym w przypadku kuchennych szuflad objawia się przewaga prowadnic krytych nad innymi modelami?

Prowadnice kryte to jeden z trzech głównych typów tego rodzaju okuć – obok starszych konstrukcji rolkowych i kulkowych. Pierwsze z nich może kojarzyć największa rzesza klientów – oparte na prostym mechanizmie i łatwe w montażu, ale nie pozbawione wad. Trafiały głównie do mebli produkowanych masowo, dawniej wybierane przez producentów z jednego powodu: niskiej ceny. Niestety cechuje je też niskie zaawansowanie techniczne produktu, dlatego już się od nich odchodzi. 

Prowadnice pracujące na kulkach stalowych cechuje większy udźwig i stabilność niż w przypadku nieco archaicznych prowadnic rolkowych. Jednak nie przyjęły się w przestrzeni, jaką jest kuchnia. Problemem okazała się niewystarczająca estetyka, nieprzystosowana do wymagań kuchni, a także odkryty mechanizm, który nie był odporny na czynniki zewnętrzne jak brud, tłuszcz, czy wilgoć. Konieczne okazało się wymyślenie innego rodzaju montażu. Tym okazały się prowadnice kryte, przystosowane do montażu pod meblem dobrze wyglądają, a do tego czynią z mebla barierę dla zanieczyszczeń. Dzięki temu użytkownik zyskuje mebel świetnie prezentujący się wizualnie, którego wewnętrznych elementów nie musi regularnie konserwować.

Prowadnice kryte wyposażono ponadto w szereg udogodnień, które doceni klient stolarza. Rozwiązania takie, jak hamulec siły zamykania, opcja cichego domyku, czy pełnego wysuwu sprawiają, że klient cieszy się szufladą wygodną w obsłudze, otwierającą się i zamykającą w absolutnej ciszy i przy wykorzystaniu minimum siły. Kryte prowadnice to przykład nowoczesnej technologii, powstałej z myślą o korzyściach zarówno dla klienta, jak i producenta mebli. Łatwe w montażu, wytrzymałe i zapewniające oczekiwaną estetykę, potrafią dźwigać, otwierać i zamykać często eksploatowane meble nawet przez wiele lat. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA