O aranżacji wnętrza garderoby decyduje ilość i rodzaj rzeczy, które posiadamy bądź planujemy w niej przechowywać. Fot. Elfa

O aranżacji wnętrza garderoby decyduje ilość i rodzaj rzeczy, które posiadamy bądź planujemy w niej przechowywać. Fot. Elfa

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 08 lis 2016 10:49 (aktualizacja: 08 lis 2016 11:02)

Garderoba w domu. Tak zaprowadzisz w niej porządek

Podpowiemy, jak za pomocą kilku niezwykle przydatnych akcesoriów sprawić, by do naszej garderoby nie wkradł się bałagan.

Uporządkowana, funkcjonalnie zaaranżowana garderoba to podstawa jeśli chcemy, aby w naszym domu panował ład i porządek. Warto więc dobrze przemyśleć nie tylko jej formę czy wypełnienie frontów, ale także systemy, które zastosujemy wewnątrz szafy. Sprytne akcesoria, dostosowane do rodzaju ubrań, które posiadamy, pozwolą łatwo odnaleźć ulubione ubrania, a także przechowywać je wygodnie i komfortowo.

Długie spodnie to często podstawa naszej stylizacji. Tę część garderoby musimy mieć zawsze pod ręką – najlepiej wyprasowaną i od razu gotową do założenia. Dla osób, które spodnie traktują jako element codziennego ubioru, producenci akcesoriów proponują specjalne wieszaki, które pozwalają na przewieszenie spodni przez specjalnie przygotowane drążki, ułożone w takiej odległości, by ubrania nie nachodziły na siebie, niwelując problem zagnieceń i otarć materiału. 

Dość sporo miejsca w szafie zajmują bluzy, bluzki oraz koszule. Sprawiają nie lada kłopot - złożone w kostkę i ułożone jedna na drugiej nie tylko „pochłaniają” przestrzeń, ale zmuszają nas do poświęcenia czasu na rozprasowywanie powstałych zagnieceń. Tu z pomocą przychodzi pantograf. Dzięki temu rozwiązaniu możemy z powodzeniem przechowywać cieplejsze okrycia wierzchnie na wieszakach, a do tego zaoszczędzamy cenną przestrzeń, bowiem pantograf możemy zainstalować bardzo wysoko, a za pomocą specjalnej rączki i sprawnie działającego podnośnika gazowego lub olejowego opuścimy go na żądaną wysokość.

Sezon jesienno – zimowy to także niezliczona ilość rękawiczek, szalików i czapek. Te drobne akcesoria warto przechowywać w jednym, konkretnie ustalonym miejscu, bowiem odkładanie ich do garderoby pełnej ubrań wywoła nie tylko niepotrzebny chaos. Wygodę ich przechowywania zapewnią specjalne organizery, systemy koszy i szuflad. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce