Fot. Häfele

Fot. Häfele

  • Autor: mg
  • 17 lis 2017 14:10 (aktualizacja: 20 lis 2017 14:02)

Garderoba w małym mieszkaniu - zobacz, jakie masz możliwości

Wkomponowanie garderoby w przestrzeń mieszkania o niewielkim metrażu nastręcza wiele trudności. Tym niemniej warto zmierzyć się z tym wyzwaniem, projektując funkcjonalny mebel z miejscem do przechowywania. Podpowiadamy kilka rozwiązań, które to ułatwią.

Czytaj też: Jak zaaranżować niewielką kuchnię - kilka praktycznych rad

Kiedy w szafie mieści się tylko kilka zimowych kurtek i płaszczy, a chcielibyśmy wykorzystać jej przestrzeń do maksimum, warto zastosować pantograf. To okucie mebla sprawia, że jesteśmy w stanie zmieścić w nim więcej rzeczy. Dzięki pantografowi możemy wykonać wyższą zabudowę szafy, dzięki czemu zyskamy w niej więcej miejsca – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć meblowych Häfele. Po prostu montujemy pantograf u szczytu szafy, na nim wieszamy kurtki, koszule czy inne elementy garderoby, a rączka pozwala nam go obniżyć, dzięki czemu mamy swobodny dostęp do naszych ubrań – wyjaśnia. 

Garderoba to nie tylko komora szafy. Dużo miejsca można zyskać, stosując pojemne szuflady. Jak sprawić, żeby zmieściły jak najwięcej? Najprościej wybrać jak najlepsze prowadnice. Czyli takie, które osiągną pełen wysuw i mogą dużo udźwignąć – mówi Jakub Malinowski.

W mieszkaniach z małym metrażem często występuje również problem z niewielkim przedpokojem. Wówczas warto sięgnąć po system cargo. Wysuwany system cargo sprawia, że w koszykach umieszczonych wewnątrz szafy lub wnęki jesteśmy w stanie umieścić buty, które nie będą nam zajmować miejsca na podłodze – mówi Jakub Malinowski. 

A gdzie schować na przykład deskę do prasowania, która znajduje się w każdym domu, a zwykle zajmuje wiele miejsca? Odpowiedzią na to pytanie jest system, który pozwala schować rozkładaną deskę w szafie. Deska jest składana na dwie części, dzięki czemu staje się bardziej kompaktowa. Potem, dzięki wysuwnemu systemowi, jest chowana w jednej z szuflad, którą możemy dowolnie regulować – mówi Jakub Malinowski. Wariantów tego systemu jest kilka, w zależności od rodzaju mebli, jakimi dysponujemy. Możemy wybrać rozwiązanie z deską rozkładającą się na boki albo wzdłuż. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce