Meble.com.pl - komfort na miarę

"Life" FM Bravo. Fot. FM Bravo

Garderoba w wersji mini - 30 szaf do sypialni

  • Autor: kh
  • 02 kwi 2014 10:22 (aktualizacja: 04 kwi 2014 08:17)

Pakowna i funkcjonalna szafa to prawdziwy skarb w sypialni. Odpowiednio dobrana i skonfigurowana pozwala na dogodne uporządkowanie i korzystanie z rzeczy codziennego użytku. A do tego może naprawdę dobrze wyglądać!

Wybierając meble do sypialni, rzadko kiedy najbaczniejszą uwagę przywiązujemy do wzornictwa i fukcjonalności dostępnych w danych programach szaf, koncentrując się na takich meblach jak łóżko, komody, a niekiedy również biurka. A szkoda, bo to właśnie szafy w najpełniejszy sposób pozwalają na organizację przestrzeni. To w nich chowamy wszystkie mniej i bardziej potrzebne rzeczy - ubrania, drobiazgi, dodatki...

Zdecydowanie najczęściej podstawowym czynnikiem determinującym wybór szafy do sypialni jest ilość miejsca, którym dysponujemy. To od tego jak wiele przestrzeni możemy poświęcić na ten mebel zależy, czy wybierzemy szafę dwu-, trzy-, cztero-, pięcio- czy może nawet sześciodrzwiową. Układ pokoju decyduje ponadto często o tym, czy będzie to szafa dostępna w podstawowej ofercie producenta, czy też może trzeba będzie ją wykonać na indywidualne zamówienie, czy będzie narożna, czy może w zabudowie, z drzwiami przesuwnymi, czy otwieranymi tradycyjnie. Na szczęście z uzależnienia od warunków mieszkaniowych doskonale zdają sobie sprawę producenci, którzy najczęściej w ramach jednej kolekcji proponują co najmniej kilka modeli.

Dodatkowo wiele z firm wprowadziło do oferty linie pozwalające na pewien margines swobody. Dla przykładu w przypadku niektórych modeli, w sprzedaży dostępne są oddzielnie korpusy, do których można (ale wcale nie trzeba - takie rozwiązanie sprawdzi się np. w garderobie) wybrać i dokupić fronty. Jeśli jest taka potrzeba, z pojedynczych brył można również skonstruować jednolitą zabudowę, która wygląda jakby była przygotowywana na zamówienie.

Zupełnie odrębną kwestią są również akcesoria do organizacji wnętrza szaf. Ich oferta obejmuje m.in. wieszaki, kosze, kontenery, szuflady, ażurowe półki i wiele innych.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA