Drzwi składane to bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w garderobach. Fot. Hettich

Drzwi składane to bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w garderobach. Fot. Hettich

  • Autor: mg
  • 13 marz 2018 10:11 (aktualizacja: 14 marz 2018 08:50)

Garderoba z drzwiami składanymi - praktyczne rozwiązanie do sypialni

Drzwi składane to bardzo praktyczne rozwiązanie stosowane w garderobach. Wystarczy tylko nieznaczny ruch ręki, aby uzyskać swobodny dostęp do całej zawartości szafy. Co więcej, w ten sposób w pełni wykorzystamy jej przestrzeń.

Nietypowe rozmiary takich miejsc, jak powierzchnie pod skosami czy wnęki o nieregularnych kształtach zainspirowały producentów do opracowania systemów do drzwi składanych, które otwierają szerokie możliwości aranżacyjne. Drzwi składane mają również wymiar praktyczny - zapewniają wygodny dostęp do całej zawartości szafy.

Atutem drzwi składanych jest to, że do ich otwarcia nie potrzeba tak wiele miejsca przed szafą, jak w przypadku tradycyjnych frontów na zawiasach. Zarówno drzwi prawej, jak i lewej strony szafy podczas otwierania "łamią się" na mniejsze fronty. Dzięki temu z łatwością można skonstruować szeroką, pojemną szafę nawet w wąskim korytarzu. Po otwarciu złożone skrzydła drzwi nie utrudniają dostępu do przechowywanych na półkach przedmiotów. Użytkownicy są zatem w stanie sprawnie zaplanować jej wnętrze, czy to będą drążki ubraniowe, czy szuflady.

Choć drzwi przesuwne na nowoczesnych okuciach można obecnie zastosować praktycznie w każdym typie szafy, to jednak drzwi składane doskonale pasują do najbardziej skomplikowanych projektów, np. trudnych do zagospodarowania wnęk pod schodami albo narożnych szafek kuchennych.

 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce